ATP Tokio: Wawrinka i Kyrgios w II rundzie, porażki Dimitrowa, Gasqueta i Andersona

Stan Wawrinka pokonał Radka Stepanka w meczu I rundy turnieju ATP w Tokio. Do 1/8 finału awansował również Nick Kyrgios, a porażki ponieśli Grigor Dimitrow, Richard Gasquet, Kevin Anderson i Bernard Tomic.

Marcin Motyka

Ostatnie miesiące to nie jest dobry czas w karierze Grigora Dimitrowa. Bułgar wypadł ze ścisłej czołówki męskich rozgrywek, rozstał się z trenerem Rogerem Rasheedem, a także notuje wiele zaskakujących przegranych z o wiele niżej notowanymi przeciwnikami. We wtorek Dimitrow doznał kolejnej niespodziewanej porażki. W I rundzie turnieju ATP w Tokio 24-latek z Chaskowa uległ w trzech setach Benoitowi Paire'owi.

Paire, który w nieco ponad półtorej godziny zaserwował 11 asów, obronił 12 z 13 break pointów i sam wykorzystał trzy z czterech szans na przełamanie, w II rundzie Rakuten Japan Open Tennis Championships zmierzy się z Marcosem Baghdatisem. Cypryjczyk wygrał 7:5, 6:1 z Fernando Verdasco.

Stan Wawrinka w drugim kolejnym pojedynku okazał się lepszy od Radka Stepanka. Szwajcar wygrał 7:5, 6:3, poprawiając bilans bezpośrednich konfrontacji z Czechem na 2-4. - Jak na I rundę, był to naprawdę dobry mecz. Dobrze serwowałem i uderzałem piłkę - powiedział Wawrinka, który w II rundzie zagra z Tatsumą Ito. Z Japończykiem sensacyjnie przegrał w I rundzie zeszłorocznej edycji tokijskich zawodów. - Ito będzie miał za sobą wsparcie kibiców, ale wszystko będzie zależeć ode mnie. Gram dobrze i mam nadzieję, że rozegram kolejny udany mecz - ocenił najwyżej rozstawiony tenisista turnieju.

Nick Kyrgios i Albert Ramos zagrali ze sobą drugi raz w obecnym sezonie, znów do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy sety i ponownie zwyciężył Australijczyk. Tym razem Kyrgios wygrał 6:7(3), 6:3, 6:3 i o ćwierćfinał powalczy z innym Hiszpanem, Roberto Bautistą. 27-latek z Castellon we wtorek wyrzucił z turnieju oznaczonego "czwórką" Richarda Gasqueta, wygrywając 6:4, 6:1.

Niespodziankę sprawił także Gilles Muller. Luksemburczyk pokonał 6:2, 6:3 rozstawionego z numerem piątym Kevina Andersona, w ciągu 74 minut gry trzykrotnie przełamując serwis Afrykanera. Muller w II rundzie stanie naprzeciw Jeremy'ego Chardy'ego, którego pokonał w tym roku w Sydney. We wtorek Francuz spędził na korcie tylko 38 minut, ponieważ na początku drugiego seta jego rywal, Sam Groth, skreczował.

Kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie miał Gilles Simon. Francuz w niespełna 100 minut wygrał 6:4, 6:4 z Michaiłem Jużnym, wykorzystując cztery z pięciu break pointów. Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem trzecim Simona będzie Jiří Veselý.

Do II rundy awansowali również Amerykanie - Steve Johnson i Austin Krajicek, którzy pokonali reprezentantów Australii. 25-letni Johnson wyeliminował Bernarda Tomicia, a kwalifikant Krajicek po prawie trzygodzinnym boju okazał się lepszy od Matthew Ebdena.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)