WTA Pekin: Belinda Bencić wycofała się z turnieju. Ana Ivanović zatrzymała Venus Williams

Belinda Bencić wycofała się ze zmagań w Pekinie z powodu kontuzji ręki. Do III rundy awansowała natomiast Ana Ivanović, która zatrzymała Venus Williams.

Karolina Konstańczak
EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Venus Williams, triumfatorka niedawno zakończonych zmagań w Wuhanie, dostała wolny los w turnieju w Pekinie. Amerykanka w II rundzie trafiła na Anę Ivanović, z którą wcześniej wygrała dziewięć pojedynków i poniosła tylko dwie porażki.

W pierwszym secie to bardziej utytułowana z tenisistek po posłaniu efektownego winnera z bekhendu po linii jako pierwsza przełamała rywalkę, jednak chwilę później oddała prowadzenie, bowiem piłka po zagraniu Serbki nieszczęśliwie przetoczyła się na jej stronę. Finalnie o losach partii zadecydował tie break, w którym reprezentanta USA przegrała 3-7. Drugą odsłonę to znów Williams zaczęła lepiej i objęła prowadzenie 2:0, ale od tego momentu przegrała wszystkie gemy. Rywalką Ivanović w III rundzie w stolicy Chin będzie Swietłana Kuzniecowa.

Timea Bacsinszky nie rywalizowała od wielkoszlemowego US Open i na korty wróciła dopiero w Pekinie. Szwajcarka awansowała we wtorek do III rundy, pokonując w dwóch setach Marianę Duque. To pierwszy turniej od Wimbledonu, w którym 26-latka nie odpadła już w meczu otwarcia. Kolejną rywalką 17. tenisistki świata będzie Carla Suarez. Do III rundy awansowała również Andrea Petković, która okazała się lepsza od Samanthy Stosur. Niemka odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo nad Australijką. Jej kolejną rywalką będzie Sara Errani.

Belinda Bencić w środę miała rozegrać spotkanie II rundy w Pekinie z Mirjana Lucić-Baroni. Szwajcarka wycofała się jednak ze zmagań z powodu kontuzji prawej ręki. Rywalką Chorwatki w III rundzie będzie lepsza z pary Garbine Muguruza / Irina Falconi.