WTA Pekin: Włoszki zatrzymane, Flavia Pennetta i Roberta Vinci bez ćwierćfinału

Flavia Pennetta uległa w trzech setach Rosjance Anastazji Pawluczenkowej w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Porażkę poniosła również inna Włoszka Roberta Vinci.

Po wygraniu dziewięciu meczów z rzędu Flavia Pennetta (WTA 7) została zatrzymana. W Nowym Jorku Włoszka zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł w singlu, a w Pekinie wyeliminowała po trzysetowych potyczkach Xinyun Han i Brazylijkę Telianę Pereirę. W czwartek mistrzyni US Open przegrała 6:3, 4:6, 3:6 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 32). W trwającym godzinę i 58 minut spotkaniu Rosjanka wykorzystała cztery z sześciu break pointów i zdobyła o pięć punktów więcej od Pennetty (88-83).

Było to trzecie spotkanie obu tenisistek. W 2008 roku w Rolandzie Garrosie i trzy lata później w Cincinnati lepsza była Pennetta po trzysetowych potyczkach. Pawluczenkowa awansowała do piątego ćwierćfinału turnieju rangi Premier Mandatory (Indian Wells 2009, Madryt 2011 oraz Pekin 2009, 2011 i 2015). Kolejną rywalką Rosjanki będzie Serbka Ana Ivanović.

Odpadła Roberta Vinci (WTA 16), finalistka tegorocznego US Open. Włoszka przegrała 1:6, 6:3, 2:6 z Bethanie Mattek-Sands (WTA 90). Amerykanka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama przełamała rywalkę sześć razy. 30-latka z Phoenix po raz drugi zagra w ćwierćfinale turnieju rangi Premier Mandatory (po Madrycie z 2011 roku). O półfinał zagra z Hiszpanką Garbine Muguruzą.