WTA Tiencin: Sensacyjna porażka Flavii Pennetty, Karolina Pliskova w II rundzie

Najwyżej rozstawiona w turnieju WTA International w Tiencinie Flavia Pennetta już w I rundzie doznała niespodziewanej porażki, co może mieć wpływ na jej udział w Mistrzostwach WTA.

Rafał Smoliński
EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Flavia Pennetta zajmuje obecnie ósme miejsce w rankingu WTA Road to Singapore i po porażce z Ludmiłą Kiczenok nie może być pewna utrzymania tej pozycji. Włoszka przegrała z ukraińską kwalifikantką 3:6, 5:7, prezentując bardzo słaby tenis. Mistrzyni US Open 2015 nie ma w planach już żadnego występu, ale może otrzymać jeszcze dziką kartę do imprezy w Moskwie. Jeśli startująca w Hongkongu Venus Williams dojdzie do finału, to wyprzedzi Pennettę w klasyfikacji najlepszych tenisistek sezonu.

Chwilę grozy przeżyła we wtorek na korcie starająca się o Mistrzostwa WTA Karolína Plíšková. Rozstawiona z trzecim numerem Czeszka przegrała pierwszego seta meczu z Kristiną Kucovą 3:6, ale odpowiedziała w dwóch kolejnych odsłonach. W decydującej partii reprezentantka naszych południowych sąsiadów zdobyła kluczowe przełamanie w 11. gemie. Po 130 minutach Plíšková triumfowała ostatecznie 3:6, 6:3, 7:5 i w II rundzie zmierzy się z Magdą Linette.

Nicole Vaidisova nie wygrała drugiego w tym roku meczu w głównym cyklu. Utytułowana Czeszka, która udanie przeszła przez eliminacje, musiała uznać wyższość grającej z dziką kartą Ying-Ying Duan. Chinka spotka się w II rundzie z Kiczenok. Dobrze spisały się we wtorek tenisistki z Bałkanów. Danka Kovinić pokonała 6:4, 6:1 Kateryna Bondarenko, natomiast Bojana Jovanovski zwyciężyła 6:7(1), 7:6(4), 6:1 wybraną do WTA Rising Stars Ons Jabeur. Zaledwie gema w pojedynku z Ałłą Kudriawcewą straciła Węgierka Tímea Babos.