Challenger Brest: Trzysetowe zwycięstwo Michała Przysiężnego

Michał Przysiężny awansował do II rundy halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Brest. Polski tenisista w trzech setach pokonał we wtorek Włocha Matteo Donatiego.

Rafał Smoliński

Klasyfikowany obecnie na 171. miejscu w światowym rankingu Michał Przysiężny mógł zakończyć wtorkowy pojedynek wcześniej, ale nie wykorzystał prowadzenia 5:3 w premierowej odsłonie. Głogowianin był jednak w stanie odpowiedzieć w drugiej partii, w której zapisał na swoje konto cztery ostatnie gemy.

Trzeci set także należał do 31-letniego reprezentanta Polski. Przysiężny zdobył decydujące przełamanie w ósmym gemie, a po chwili wykorzystał premierowego meczbola. Po godzinie i 47 minutach polski tenisista zwyciężył Matteo Donatiego 5:7, 6:2, 6:3.

O miejsce w ćwierćfinale turnieju Open Brest Arena Credit Agricole Przysiężny zagra z Ivanem Dodigiem. Notowany aktualnie na 122. pozycji w rankingu ATP Chorwat został we francuskiej imprezie rozstawiony z szóstym numerem.

Open Brest Arena Crédit Agricole, Brest (Francja)