WTA Moskwa: Zwyciestwo Pennetty i porażka Safarovej. Kerber zagra w Mistrzostwach WTA

Lucie Safarova przegrała z Anazjastą Pawluczenkową w II rundzie zmagań w Moskwie. Na porażce Czeszki skorzystała Andżelika Kerber, która zakwalifikowała się do Mistrzostw WTA.

Karolina Konstańczak
EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Wydawało się, że Andżelika Kerber może zacząć się martwić o miejsce w kończącej sezon imprezie w Singapurze, jednak z pomocą szybko przyszły inne tenisistki. Lucie Safarova, która rozgrywała dopiero drugi turniej od US Open, zmagając się wcześniej z problemami zdrowotnymi, nie zdołała pokonać Anastazji Pawluczenkowej. Czeszka dzielnie walczyła i pomimo straty 1:6, 2:5 doprowadziła do trzeciego seta, ale finalnie przegrała 1:6, 7:6(2), 3:6. Porażka leworęcznej zawodniczki oznacza, że wcześniej wspomniana Niemka jako szósta singlistka zakwalifikowała się do Mistrzostw WTA.

Flavia Pennetta pokonała 6:2, 6:4 Darię Gawriłową. Dzięki temu zwycięstwu Włoszka została siódmą tenisistką, która zdobyła kwalifikację do Mistrzostw WTA. Mistrzyni US Open zadebiutuje w Turnieju Mistrzyń w rywalizacji singlistek. Dwa razy wystąpiła w takiej imprezie w deblu w parze z Giselą Dulko. W 2010 roku wspólnie z Argentynką wywalczyły tytuł.

W ćwierćfinale turnieju w Moskwie Pennetta miała się spotkać z Łesią Curenko, która po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała 7:6(5), 4:6, 6:3 Annę Schmiedlovą. Pojedynek trwał dwie godziny i 43 minuty. Włoszka jednak po wywalczeniu biletu do Singapuru wycofała się z Pucharu Kremla i w ten sposób Ukrainka została pierwszą półfinalistką imprezy.

W środę do ćwierćfinału awansowała również Margarita Gasparian, która okazała się lepsza od Kristiny Mladenović. Na drodze Rosjanki stanie teraz jej rodaczka Anastazja Pawluczenkowa.