Agnieszka Radwańska najlepszą zawodniczką października! Polka z zagraniem miesiąca!

Inaczej być nie mogło! Agnieszka Radwańska, która została triumfatorką Mistrzostw WTA, otrzymała największą liczbę głosów fanów i zwyciężyła w kategorii na najlepszą tenisistkę października. Polka po raz czwarty zgarnęła nagrodę za zagranie miesiąca.

Rafał Smoliński
PAP

Październik był w wykonaniu Agnieszkiej Radwańskiej bardzo pracowitym, ale i udanym miesiącem. Polka dotarła do półfinału turnieju w Pekinie, zwyciężyła w zawodach w Tiencinie, a na koniec triumfowała w Mistrzostwach WTA, odnosząc największy sukces w karierze. Wyczyn krakowianki doceniło aż 68 proc. fanów. Drugie miejsce w głosowaniu zajęła zajęła Venus Williams (25 proc.), zaś trzecie Garbine Muguruza (5 proc.).

Radwańska znokautowała konkurentki także w głosowaniu na zagranie miesiąca. Jej znakomity stopwolej w pojedynku finałowym singapurskiego Masters z Petrą Kvitovą otrzymał aż 71 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Swietłana Kuzniecowa (9 proc. głosów), natomiast trzecie Andżelika Kerber (8 proc.).

Najlepsza polska tenisistka po raz czwarty w 2015 roku została nagrodzona za najlepsze zagranie miesiąca. Wcześniej Radwańska popisywała się takimi uderzeniami w marcu, maju i wrześniu.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)