WTA Challenger Tajpej: Timea Babos lepsza w finale od Misaki Doi

Timea Babos zwyciężyła w halowym turnieju WTA Challenger na kortach dywanowych w Tajpej. W niedzielnym finale Węgierka okazała się lepsza od Japonki Misaki Doi.

Rafał Smoliński

Zarówno Tímea Babos (WTA 84), jak i Misaki Doi (WTA 60) dotarły do finału tajwańskiego challengera bez straty seta, ale po tytuł sięgnęła pochodząca z miejscowości Sopron tenisistka. Węgierka posłała aż 15 asów, obroniła pięć break pointów i pokonała najwyżej rozstawioną w zawodach Japonkę 7:5, 6:3.

Dla Babos to drugie w karierze mistrzostwo, jeśli chodzi o rangę turnieju. W 2012 roku zdolna Węgierka wygrała zawody WTA International w meksykańskim Monterrey, pokonując w finale Alexandrę Cadantu 6:4, 6:4.

Za triumf w Tajpej Babos otrzyma 160 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 20 tys. dolarów. Doi natomiast będzie musiała się zadowolić 95 punktami i kwotą 11 tys. dolarów.

W grze podwójnej zwyciężyły Japonki Kanae Hisami i Kotomi Takahata. Reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni pokonały w niedzielnym finale Rosjankę Marinę Mielnikową i Belgijkę Elise Mertens 6:1, 6:2 po zaledwie 55 minutach.

Turniej w Tajpej był piątym z sześciu rangi WTA Challenger zaplanowanych do rozegrania w 2015 roku. Ostatni odbędzie się w przyszłym tygodniu w amerykańskim Carlsbadzie.

OEC Taipei WTA Challenger, Tajpej (Tajwan)
WTA 125K Series, kort dywanowy w hali, pula nagród 125 tys. dolarów
niedziela, 22 listopada

finał gry pojedynczej:

Timea Babos (Węgry, 4) - Misaki Doi (Japonia, 1) 7:5, 6:3

finał gry podwójnej:

Kanae Hisami (Japonia) / Kotomi Takahata (Japonia) - Marina Mielnikowa (Rosja, 3) / Elise Mertens (Belgia, 3) 6:1, 6:2