Tenisowa Liga Mistrzów: Drużyna Flavii Pennetty przegrała z ekipą Marcosa Baghdatisa

W poniedziałek ruszyła w Indiach druga edycja Tenisowej Ligi Mistrzów. Punjab Marshalls z Włoszką Flavią Pennettą w składzie przegrało z drużyną Cypryjczyka Marcosa Baghdatisa, Mumbai Tennis Masters.

fot PAP/EPA / fot. PAP/EPA

Utworzona w ubiegłym roku Tenisowa Liga Mistrzów (angielska nazwa Champions Tennis League, w skrócie CTL) to przedsięwzięcie czysto komercyjne, którego celem jest rozwijanie pasji do gry w tenisa i zaszczepienie miłości do sportu wśród Hindusów. Organizatorem imprezy jest Vijay Amritraj, były hinduski tenisista. Mecze drugiej edycji imprezy rozgrywane będą od 23 listopada do 6 grudnia. W rywalizacji biorą udział drużyny z sześciu miast podzielone na dwie grupy. Są to: Bombaj, Rajpur i Pendżab (Grupa A) oraz Hajdarabad, Nagpur i Madras (Grupa B). Ekipa z każdego miasta ma w swoich szeregach tenisistów aktywnych zawodowo, legendę oraz reprezentantów Indii, w tym juniorów.

W poniedziałek na otwarcie imprezy Mumbai Tennis Masters przegrało 19-21 z Punjab Marshalls. W pierwszym secie Richard Krajicek pokonał 5:4 Grega Rusedskiego, finalistę US Open 1997. Obaj tenisiści zaliczyli po jednym przełamaniu, a Holender, mistrz Wimbledonu 1996, był górą w rozgrywanym do dziewięciu punktów tie breaku.

W drugiej partii Flavia Pennetta wygrała 5:2 z Eliną Switoliną. Kończąca karierę mistrzyni US Open raz oddała podanie, ale sama przełamała Ukrainkę trzy razy. W tym momencie Mumbai Tennis Masters prowadziło 10:6. W trzecim secie, rozgrywanego na MSLTA Stadium w Bombaju meczu, odbyła się gra mieszana. Marcos Baghdatis i Switolina zaliczyli jedyne przełamanie na 4:2 i pokonali 5:2 Santiago Giraldo i Pennettę.

W czwartym secie Baghdatis i Saketh Myneni pokonali 5:3 parę Giraldo i Sriram Balaji 5:3. Decydujące okazało się przełamanie, jakie Cypryjczyk i Hindus uzyskali na 2:1. Po tej konfrontacji ekipa Punjab Marshalls prowadziła 16:15. W piątej partii Baghdatis, finalista Australian Open 2006, pokonał 5:4 Giraldo i ustalił wynik meczu na 21:19. 28 grudnia obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem na CLTA Tennis Stadium w Czandigarh, stolicy stanów Pendżab i Hariana.

Każdy mecz w Tenisowej Lidze Mistrzów składa się z konfrontacji legend, gry mieszanej, singla kobiet, oraz debla i singla mężczyzn. O wyniku każdego z pojedynków decyduje jeden set z ewentualnym tie breakiem rozgrywanym przy stanie 4:4. Gem numer dziewięć złożony jest maksymalnie z dziewięciu punktów. Przy stanie 4-4 ma miejsce decydujący punkt, a serwuje oraz wybiera stronę, na którą następuje podanie, ten kto serwował w tie breaku jako drugi. Cały mecz wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej gemów.

Od 23 listopada do 4 grudnia rozgrywane będą mecze w grupach (każdy z każdym u siebie i na wyjeździe), a 6 grudnia w Hajdarabadzie zwycięzcy każdej z nich zmierzą się w finale. W tym roku w rywalizacji nie uczestniczy Pune Marathas, które rok temu triumfowało w całej imprezie. W ekipie tej grała Agnieszka Radwańska.

TENISOWA LIGA MISTRZÓW:

Składy drużyn:

Mumbai Tennis Masters: Richard Krajicek, Santiago Giraldo, Flavia Pennetta, Sriram Balaji, Mihika Yadav, Dhruv Sunish

Raipur Rangers: Thomas Muster, Roberto Bautista, Alize Cornet, Ramkumar Ramanathan, Vaidehi Chaudhari, Parikshit Somani

Punjab Marshalls: Greg Rusedski, Marcos Baghdatis, Elina Switolina, Saketh Myneni, Zeel Desai, Sivadeep Kosaraju

Nagpur Orangers: Alex Corretja, Feliciano Lopez, Jelena Janković, Divij Sharan, Harshasai Challa, Nitin Kumar Sinha

Hyderabad Aces: Thomas Johansson, Ivo Karlović, Martina Hingis, Jeevan Nedunchezhiyan, Sathwika Sama, Adil Kalyanpur

V Chennai Warriors: Rainer Schuettler, Fernando Verdasco, Heather Watson, Vishnu Vardhan, Sabhyata Nihalani, Dhakshineswar Suresh

Wyniki:

poniedziałek, 23 listopada

Mumbai Tennis Masters - Punjab Marshalls 19:21

Set 1.: Richard Krajicek - Greg Rusedski 5:4
Set 2.: Flavia Pennetta - Elina Switolina 5:2
Set 3.: Santiago Giraldo / Flavia Pennetta - Marcos Baghdatis / Elina Switolina 2:5
Set 4.: Santiago Giraldo / Sriram Balaji - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 3:5
Set 5.: Santiago Giraldo - Marcos Baghdatis 4:5