Tenisowa Liga Mistrzów: Druga porażka drużyny Flavii Pennetty

Drużyna Flavii Pennetty, Mumbai Tennis Masters, poniosła drugą porażkę w Tenisowej Lidze Mistrzów. Tym razem ekipa Włoszki została pokonana przez Raipur Rangers.

W poniedziałek Mumbai Tennis Masters przegrało 19:21 z Punjab Marshalls. Bohaterem tego spotkania był Marcos Baghdatis, który wygrał trzy sety (mikst, debel i singiel). We wtorek ekipa mistrzyni US Open Flavii Pennetty uległa 14:23 Raipur Rangers. W pojedynku singlowym Włoszka nie dała rady Alize Cornet.

Mecz rozpoczął się od konfrontacji legend. Richard Krajicek pokonał 5:3 Thomasa Mustera. Holenderski mistrz Wimbledonu 1996 przełamał Austriaka już w pierwszym gemie i nie oddał przewagi do końca. W drugiej partii Pennetta przegrała 2:5 z Cornet. Starcie to rozpoczęło się od trzech przełamań, a od 1:2 Francuzka zdobyła cztery gemy z rzędu.

W trzecim secie Santiago Giraldo i Pennetta uzyskali przełamanie na 2:1, ale trzy kolejne gemy padły łupem Roberto Bautisty i Cornet. Hiszpan i Francuzka utrzymali przewagę do końca i ustalili wynik tego starcia na 5:3. W czwartej partii Bautista i Ramkumar Ramanathan od 2:2 zgarnęli trzy gemy i pokonali 5:2 parę Giraldo i Sriram Balaji.

W piątym secie zdecydowanie dominował na korcie Bautista, który pokonał 5:2 Giraldo i ustalił wynik całego meczu na 23:14 dla Raipur Rangers. Mumbai Tennis Masters pierwsze dwa mecze w drugiej edycji Tenisowej Lidze Mistrzów rozegrało na własnym terenie (MSLTA Stadium) i poniosło dwie porażki.

Kolejne dwa mecze, 25 i 26 listopada, rozegrane zostaną na SDAT Tennis Stadium w Madrasie. V Chennai Warrios z Fernando Verdasco w środę podejmie Hyderabad Aces, drużynę Martiny Hingis, a w czwartek zmierzy się z Nagpur Orangers, ekipą Jeleny Janković.

Inicjatorem Tenisowej Ligi Mistrzów (Champions Tennis League, skrót CTL) jest Vijay Amritraj, gwiazda hinduskiego tenisa lat 80 XX wieku. Podobnie jak w ubiegłorocznej, pierwszej edycji rozgrywek, w rywalizacji bierze udział sześć drużyn z sześciu hinduskich miast, które zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy i rozegrają przeciw sobie dwa mecze (jeden u siebie i jeden na wyjeździe). Zwycięzcy grup zmierzą się ze sobą w finale. Zmagania potrwają od 23 listopada do 6 grudnia.

Kadra każdego zespołu składa się z sześciu zawodników - singlisty i singlistki z czołówki światowych rankingów, legendy tenisa, reprezentanta gospodarzy oraz hinduskiego juniora i juniorki z miasta, z którego pochodzi dana drużyna.

Miasta, które uczestniczą w drugiej edycji Tenisowej Ligi Mistrzów to Bombaj, Rajpur i Pendżab (Grupa A) oraz Hajdarabad, Nagpur i Madras (Grupa B). Mecz składa się z konfrontacji legend, gry mieszanej, singla kobiet oraz debla i singla mężczyzn. O wyniku każdego z pojedynków decyduje jeden set z ewentualnym tie breakiem rozgrywanym przy stanie 4:4. Gem numer dziewięć złożony jest maksymalnie z dziewięciu punktów. Przy stanie 4-4 ma miejsce decydujący punkt, a serwuje oraz wybiera stronę, na którą następuje podanie, ten kto serwował w tie breaku jako drugi. Cały mecz wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej gemów.

Wyniki:

wtorek, 24 listopada

Mumbai Tennis Masters - Raipur Rangers 14:23

Set 1.: Richard Krajicek - Thomas Muster 5:3
Set 2.: Flavia Pennetta - Alizé Cornet 2:5
Set 3.: Santiago Giraldo / Flavia Pennetta - Roberto Bautista / Alizé Cornet 3:5
Set 4.: Santiago Giraldo / Sriram Balaji -  Roberto Bautista / Ramkumar Ramanathan 2:5
Set 5.: Santiago Giraldo - Roberto Bautista 2:5

poniedziałek, 23 listopada

Mumbai Tennis Masters - Punjab Marshalls 19:21

Set 1.: Richard Krajicek - Greg Rusedski 5:4
Set 2.: Flavia Pennetta - Elina Switolina 5:2
Set 3.: Santiago Giraldo / Flavia Pennetta - Marcos Baghdatis / Elina Switolina 2:5
Set 4.: Santiago Giraldo / Sriram Balaji - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 3:5
Set 5.: Santiago Giraldo - Marcos Baghdatis 4:5