Tenisowa Liga Mistrzów: Drużyna Martiny Hingis lepsza od ekipy Fernando Verdasco

Drużyna Szwajcarki Martiny Hingis, Hyderabad Aces, pokonała V Chennai Warriors w rozgrywanej w Indiach Tenisowej Lidze Mistrzów.

Gospodarze wciąż pozostają bez wygranego meczu w drugiej edycji Tenisowej Ligi Mistrzów. W poniedziałek i wtorek na MSLTA Stadium w Bombaju dwie porażki poniosło Mumbai Tennis Masters, ekipa mistrzyni US Open Flavii Pennetty. Trzeciego i czwartego dnia rywalizacja odbywa się na SDAT Tennis Stadium w Madrasie. W środę miejscowa drużyna V Chennai Warriors uległa 16-25 z Hyderabad Aces. W drużynie z Hajdarabadu, podobnie jak w 2014 roku, grają Martina Hingis i Jeevan Nedunchezhiyan.

W pierwszym secie Thomas Johansson pokonał 5:4 Rainera Schuettlera. Nie było ani jednego przełamania, a w tie breaku górą był mistrz Australian Open 2002. Było to starcie dwóch srebrnych medalistów olimpijskich w grze podwójnej, z 2004 (Niemiec) i 2008 roku (Szwed).

W drugiej partii 35-letnia Martina Hingis pokonała 5:3 Heather Watson. Szwajcarka wyszła na 2:0, ale po sześciu gemach był remis 3:3. Końcówka należała do mistrzyni tegorocznych Wimbledonu i US Open w deblu. Watson jest od niej młodsza o 12 lat. W grze pojedynczej Hingis prym wiodła w drugiej połowie lat 90. XX wieku. W latach 1997-1999 triumfowała w Australian Open. W 1997 roku wygrała też Wimbledon i US Open.

W trzecim secie Ivo Karlović i Hingis pokonali 5:2 Fernando Verdasco  i Watson. Dysponujący potężnym serwisem Chorwat i świetnie grająca przy siatce Szwajcarka nie dali Hiszpanowi i Brytyjce najmniejszych szans. W czwartej partii Verdasco i Vishnu Vardhan podnieśli się i z 0:2 wyrównali na 3:3. Ostatecznie jednak Karlović i Jeevan Nedunchezhiyan zwyciężyli 5:3.

Przed piątym setem V Chennai Warriors przegrywało 12:20. W singlowej konfrontacji Karlovicia z Verdasco nie było ani jednego przełamania, a w tie breaku lepszy okazał się chorwacki ćwierćfinalista Wimbledonu 2009. Hiszpan to półfinalista Australian Open 2009 oraz triumfator Pucharu Davisa z 2009, 2009 i 2011 roku. Jest on również mistrzem Finałów ATP World Tour w deblu z 2013 roku (w parze z Davidem Marrero).

Inicjatorem Tenisowej Ligi Mistrzów (Champions Tennis League, skrót CTL) jest Vijay Amritraj, gwiazda hinduskiego tenisa lat 80 XX wieku. Podobnie jak w ubiegłorocznej, pierwszej edycji rozgrywek, w rywalizacji bierze udział sześć drużyn z sześciu hinduskich miast, które zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy i rozegrają przeciw sobie dwa mecze (jeden u siebie i jeden na wyjeździe). Zwycięzcy grup zmierzą się ze sobą w finale. Zmagania potrwają od 23 listopada do 6 grudnia.

Kadra każdego zespołu składa się z sześciu zawodników - singlisty i singlistki z czołówki światowych rankingów, legendy tenisa, reprezentanta gospodarzy oraz hinduskiego juniora i juniorki z miasta, z którego pochodzi dana drużyna.

Miasta, które uczestniczą w drugiej edycji Tenisowej Ligi Mistrzów to Bombaj, Rajpur i Pendżab (Grupa A) oraz Hajdarabad, Nagpur i Madras (Grupa B). Mecz składa się z konfrontacji legend, gry mieszanej, singla kobiet oraz debla i singla mężczyzn. O wyniku każdego z pojedynków decyduje jeden set z ewentualnym tie breakiem rozgrywanym przy stanie 4:4. Gem numer dziewięć złożony jest maksymalnie z dziewięciu punktów. Przy stanie 4-4 ma miejsce decydujący punkt, a serwuje oraz wybiera stronę, na którą następuje podanie, ten kto serwował w tie breaku jako drugi. Cały mecz wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej gemów.

Wyniki:

środa, 25 listopada

V Chennai Warriors - Hyderabad Aces 16:25

Set 1.: Rainer Schüttler - Thomas Johansson 4:5
Set 2.: Heather Watson - Martina Hingis 3:5
Set 3.: Fernando Verdasco / Heather Watson - Ivo Karlović / Martina Hingis 2:5
Set 4.: Fernando Verdasco / Vishnu Vardhan - Ivo Karlović / Jeevan Nedunchezhiyan 3:5
Set 5.: Fernando Verdasco - Ivo Karlović 4:5

wtorek, 24 listopada

Mumbai Tennis Masters - Raipur Rangers 14:23

Set 1.: Richard Krajicek - Thomas Muster 5:3
Set 2.: Flavia Pennetta - Alizé Cornet 2:5
Set 3.: Santiago Giraldo / Flavia Pennetta - Roberto Bautista / Alizé Cornet 3:5
Set 4.: Santiago Giraldo / Sriram Balaji - Roberto Bautista / Ramkumar Ramanathan 2:5
Set 5.: Santiago Giraldo - Roberto Bautista 2:5

poniedziałek, 23 listopada

Mumbai Tennis Masters - Punjab Marshalls 19:21

Set 1.: Richard Krajicek - Greg Rusedski 5:4
Set 2.: Flavia Pennetta - Elina Switolina 5:2
Set 3.: Santiago Giraldo / Flavia Pennetta - Marcos Baghdatis / Elina Switolina 2:5
Set 4.: Santiago Giraldo / Sriram Balaji - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 3:5
Set 5.: Santiago Giraldo - Marcos Baghdatis 4:5