International Premier Tennis League: Drużyna Sereny Williams na pierwszym miejscu

Rywalizacja w International Premier Tennis League przeniosła się do Manili. W niedzielę pierwsze zwycięstwo w singlu odniosła liderka rankingu WTA, Serena Williams.

Rafał Smoliński
PAP

W pierwszym meczu dnia drużyna OUE Singapore Slammers pokonała Legendari Japan Warriors 29:20. Po dwóch setach gra była dosyć wyrównana, ale wówczas kluczowe zwycięstwa w singlu odnieśli Belinda Bencić i znakomicie spisujący się w IPTL Nick Kyrgios. Szwajcarka i Australijczyk dopełnili formalności w mikście i drużyna z Japonii poniosła czwartą porażkę w tegorocznych rozgrywkach.

W drugim meczu Phillipine Mavericks nie dali szans zajmującemu po turnieju w Kobe pierwsze miejsce zespołowi Obi UAE Royals. Wydarzenia na korcie ustawiło starcie Marka Philippoussisa z Goranem Ivaniseviciem, a przewagę powiększył Milos Raonić, który pokonał Tomasa Berdycha. Niezawodna para Kristina Mladenović i Daniel Nestor zmniejszyła stratę do pięciu gemów, pokonując Serenę Williams i Treata Hueya, lecz liderka rankingu WTA odpowiedziała w singlu. Reprezentantka USA pokonała Anę Ivanović 6:3, zapewniając triumf gospodarzom. Na koniec zwycięstwo odnieśli jeszcze Richard Gasquet i Edouard Roger-Vasselin.

Set 4.: Nick Kyrgios - Philipp Kohlschreiber 6:5
Set 5.: Nick Kyrgios / Belinda Bencić - Pierre-Hugues Herbert / Mirjana Lucić-Baroni 6:3

Philippine Mavericks - Obi UAE Royals 29:18

Set 1.: Mark Philippoussis - Goran Ivanišević 6:2 Set 2.: Milos Raonić - Tomáš Berdych 6:4 Set 3.: Treat Huey / Serena Williams - Daniel Nestor / Kristina Mladenović 5:6 Set 4.: Serena Williams - Ana Ivanović 6:3 Set 5.: Richard Gasquet / Édouard Roger-Vasselin - Tomáš Berdych / Daniel Nestor 6:3