International Premier Tennis League: Drużyna Sereny Williams lepsza od ekipy Rafaela Nadala

Po dwóch turniejach nie ma już niepokonanych zespołów w drugiej edycji International Premier Tennis League. We wtorek porażki doznali broniący tytułu Micromax Indian Aces, których liderem jest Rafael Nadal.

Rafał Smoliński
Serena Williams East News / Na zdjęciu: Serena Williams

Micromax Indian Aces zmierzyli się w hicie IPTL z ekipą Philippine Mavericks. Mecz trzymał w napięciu do samego końca, a o jego losie zadecydowała piłka przy stanie 6-6 w tie breaku piątego seta. Na początek Mark Philippoussis pokonał Fabrice'a Santoro, ale straty odrobili Ivan Dodig i Rafael Nadal. Obrońców tytułu wyprowadził na prowadzenie niezawodny mikst Rohan Bopanna i Sania Mirza.

Przy stanie 13:16 na kort wyszła Serena Williams, która dwukrotnie przełamała serwis Samanthy Stosur i mogła wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. Amerykanka nie utrzymała jednak wysokiej przewagi i seta zwieńczyła dopiero w dziewiątym gemie. Po czterech partiach na tablicy wyników widniał remis.

Na kort wyszli Milos Raonić i Rafael Nadal, który dwukrotnie odrobił stratę przełamania (raz wykorzystał w tym celu tzw. Coca-Cola Power Point, wygrywając piłkę za dwa punkty). Losy pojedynku rozstrzygnął tie break, w którym Kanadyjczyk wygrał wymianę przy podaniu Hiszpana, dzięki czemu Philippine Mavericks triumfowali ostatecznie 25:24.

We wcześniejszym meczu ekipa Obi UAE Royals pokonała OUE Singapore Slammers 26:23. W tym spotkaniu o sukcesie także zadecydował pojedynek singla panów, w którym Tomas Berdych zwyciężył Nicka Kyrgiosa. Zdolny Australijczyk dał wcześniej nadzieję swojej drużynie, pewnie wygrywając wspólnie z Marcelo Melo debla. W singlu pań i legend lepsi byli reprezentanci ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ana Ivanović i Goran Ivanisević. Serbka pokonała po tie breaku Karolínę Plíškovą.

Po turniejach w Kobe i Manili na czele dzięki lepszej różnicy gemów pozostała drużyna Micromax Indian Aces. Drugie miejsce zajmują Philippine Mavericks, którzy wygrali najwięcej spotkań spośród wszystkich ekip w lidze. Od czwartku do soboty tenisiści będą rywalizować w Nowym Delhi, a do obrońców tytułu dołączy Agnieszka Radwańska.

Philippine Mavericks - Micromax Indian Aces 25:24

Set 1.: Mark Philippoussis - Fabrice Santoro 6:4 Set 2.: Richard Gasquet / Édouard Roger-Vasselin - Ivan Dodig / Rafael Nadal 4:6 Set 3.: Treat Huey / Serena Williams - Rohan Bopanna / Sania Mirza 3:6 Set 4.: Serena Williams - Samantha Stosur 6:3 Set 5.: Milos Raonić - Rafael Nadal 6:5

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy % gemów
1 Micromax Indian Aces 4 3 1 106-89 54
2 Philippine Mavericks 5 4 1 131-113 54
3 Obi UAE Royals 5 3 2 118-117 50
4 OUE Singapore Slammers 5 2 3 120-123 49
5 Legendari Japan Warriors 5 0 5 104-137 43

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)