International Premier Tennis League: Singapore Slammers triumfatorami drugiej edycji

Drużyna Micromax Indian Aces, w której występowała Agnieszka Radwańska, nie zdobyła po raz drugi tytułu w International Premier Tennis League. W niedzielnym finale lepszy okazał się zespół OUE Singapore Slammers.

Rafał Smoliński
Stan Wawrinka Newspix / Dubreuil Corinne / Na zdjęciu: Stan Wawrinka

W wielkim finale powtórzyła się historia z soboty, kiedy to w ostatnim meczu fazy grupowej gospodarze wygrali wszystkie sety w singlu w starciu z ekipą z Nowego Delhi. Na początek wyszli na kort Carlos Moya i Fabrice Santoro. W całym secie doszło do kilku przełamań, ale to najważniejsze uzyskał w 10. gemie Hiszpan, wykorzystując w odpowiednim momencie Coca-Cola Power Point.

Zastępująca Agnieszkę Radwańską w Singapurze Swietłana Kuzniecowa starała się odrobić stratę, lecz nie wykorzystała prowadzenia z przewagą przełamania i przegrała w tie breaku. Nadzieję dla Micromax Indian Aces dali Rohan Bopanna i Sania Mirza, którzy w grze mieszanej rozgromili Dustina Browna i Karolínę Plíškovą.

Po trzech setach obrońcy tytułu prowadzili 15:14, ale wówczas do rywalizacji przystąpili Stan Wawrinka i Bernard Tomic. Szwajcar uzyskał przełamanie i wypracował trzygemową przewagę, której nie oddał już do końca. Australijczyk mógł jeszcze w dziewiątym gemie powrócić do gry, ale w kluczowym momencie posłał prosty forhend w siatkę.

Kwestię triumfu w drugiej edycji IPTL rozstrzygnął męski debel. Przed jego rozpoczęciem OUE Singapore Slammers prowadzili 20:18 i do końcowego zwycięstwa potrzebowali pięciu gemów. Zarówno Marcelo Melo i Stan Wawrinka, jak i Rohan Bopanna i Ivan Dodig mieli po trzy okazje na przełamanie. Kluczowego breaka zdobyli jednak gospodarze i to oni triumfowali w wielkim finale 26:21.

Zwycięska drużyna otrzymała czek na 1 mln dolarów, natomiast finaliści sięgnęli po 500 tys. dolarów. Przyznano również nagrody indywidualne dla najlepszych graczy, którymi zostali Ivan Dodig i Belinda Bencić. Chorwat i Szwajcarka otrzymali czek na 50 tys. dolarów.