Puchar Hopmana: Drużyna Lleytona Hewitta bez zwycięstwa, Czechy pokonały Australię Złotą

Karolina Pliskova i Jiri Vesely okazali się bezkonkurencyjni w swoim pierwszym spotkaniu w ramach Pucharu Hopmana. Czesi pokonali Lleytona Hewitta i Jarmilę Wolfe 3-0.

Karolina Konstańczak

Karolína Plíšková i Jiří Veselý jeszcze nigdy wcześniej nie mieli okazji uczestniczyć w rozgrywkach Pucharu Hopmana, więc w niedzielę zadebiutowali na korcie centralnym w Perth. Po drugiej stronie siatki stanęli zdecydowanie bardziej doświadczeni rywale - Lleyton Hewitt aż siedmiokrotnie brał udział w nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych, natomiast Jarmila Wolfe [wcześniej Gajdosova - w listopadzie wyszła za mąż za pilota Adama Wolfe'a i przyjęła jego nazwisko] zagrała w 2012 roku.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Hewitt, który tuż po Australian Open zamierza odwiesić rakietę na kołek, oraz Vesely, 41. obecnie tenisista świata.

Czech błyskawicznie objął prowadzenie 4:0, tracąc po drodze tylko trzy piłki. Leworęczny tenisista zdołał dowieźć do końca przewagę jednego przełamanie i triumfował 6:3. W drugiej odsłonie obaj pewnie utrzymywali własne serwisy, a jedyne szanse miał Vesely w samej końcówce, jednak nie zdołał ich wykorzystać. Podbudowany Australijczyk wygrał partię po tie breaku i ożywił zgromadzoną w Perth publiczność. W decydującej odsłonie jednak to Czech ponownie rozdawał karty, obejmując prowadzenie najpierw 3:0, a nieco później 5:2. Finalnie zwyciężył 6:3, 6:7(1), 6:4.

- Dobrze zacząłem mecz, ale od drugiego seta szanse się rozłożyły 50-50 - powiedział Vesely. - Wiedziałem, że rywal będzie mi sprawiał kłopoty returnem - dodał.

Nieco później na korcie pojawiły się Karolina Pliskova, 11. tenisistka świata, oraz Jarmila Wolfe, 105. w rankingu WTA. W pierwszym secie znane z agresywnej gry zawodniczki pewnie utrzymywały własne podania, a decydujące przełamanie Czeszka wywalczyła dopiero w samej końcówce przy stanie 6:5. W drugiej partii to Australijka odskoczyła na 3:1, jednak od tego momentu przegrała wszystkie pozostałe gemy.

Przystępując do gry mieszanej ekipa z Czech była już pewna zwycięstwa, bowiem zapisali na swoim koncie dwa punkty w zmaganiach singlowych. Pliskova i Vesely ani myśleli odpuszczać i w dwóch setach 6:2, 7:5 pokonali swoich rywali, zdobywając tym samym komplet punktów.

Czechy - Australia Złota 3:0, Perth Arena, Perth (Australia)