ATP Madras: Chorwaci lepsi na inaugurację od Hiszpanów

W poniedziałek rozpoczął się turniej ATP World Tour 250 na kortach twardych w Madrasie. W najbardziej interesujących pojedynkach reprezentanci Chorwacji okazali się lepsi od Hiszpanów.

Rafał Smoliński

Oznaczony ósmym numerem Borna Corić pokonał Marcela Granollersa 7:6(5), 2:6, 6:4. Panowie spędzili na korcie dwie godziny i 31 minut, w ciągu których rozegrali w sumie 204 punkty. Lepszy o cztery piłki i jedno przełamanie okazał się pochodzący z Zagrzebia 19-latek, poprawiając bilans pojedynków z Granollersem na 2-0. Corić o miejsce w ćwierćfinale powalczy ze zwycięzcą amerykańskiego meczu pomiędzy Rajeevem Ramem a Austinem Krajickiem.

Zwycięstwo w trzech setach odniósł również w poniedziałek Ante Pavić. Klasyfikowany obecnie na 449. pozycji 26-latek udanie przeszedł przez dwustopniowe eliminacje, w których jego ofiarami zostali kolejno Elias Ymer i Sriram Balaji. W poniedziałek Chorwat zaskoczył jeszcze bardziej i pokonał Nicolása Almagro, choć przegrywał po pierwszej partii. Trwający 124 minuty pojedynek zakończył się jednak jego sukcesem 3:6, 7:5, 7:6(1).

Ze stanu 0-1 w setach skutecznie powrócił także John Millman. Australijczyk i Rosjanin Jewgienij Donskoj przebywali w poniedziałek na korcie najdłużej spośród wszystkich graczy. Tenisista z antypodów po dwóch godzinach i 38 minutach triumfował 6:7(5), 6:4, 7:6(6) i w nagrodę spotka się w II rundzie z rozstawionym z czwartym numerem Roberto Bautistą. Hiszpan to finalista zawodów Aircel Chennai Open z 2013 roku.