WTA Shenzhen: Agnieszka Radwańska lepsza od Aleksandry Krunić, Polka w II rundzie

Agnieszka Radwańska sezon rozpoczęła od zwycięstwa nad Serbką Aleksandrą Krunić. Polka awansowała do II rundy turnieju w Shenzhen.

PAP

Zmorą organizatorów i tenisistek od początku turnieju jest deszcz. Z tego też powodu podjęta została decyzja o przeniesieniu wtorkowych meczów I rundy do hali i z pojedynków tych nie ma przekazu telewizyjnego. Agnieszka Radwańska po raz pierwszy zdecydowała się rozpocząć sezon w Shenzhen.

W trzecim gemie I seta Krunić od 0-30 zdobyła cztery punkty. Poza tym obie tenisistki pewnie utrzymywały podanie. Wreszcie Radwańska uzyskała przełamanie na 6:4. Dwie piłki setowe przy 0-40 Serbka obroniła, trzecią Polka wykorzystała. W II partii krakowianka zaliczyła przełamanie na 4:2, a w siódmym gemie od 0-40 zgarnęła pięć punktów. Po chwili dla odmiany z 0-40 wróciła Krunić, która poprawiła wynik na 3:5. W dziewiątym gemie Serbka odparła czwartą piłkę meczową, ale za piątą okazją Radwańska zamknęła pojedynek.

W trwającym 64 minuty Radwańska obroniła trzy break pointy i w każdym secie przełamała rywalkę po razie. Obie tenisistki zaserwowały po trzy asy. Polka zgarnęła 29 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 12 z 16 przy drugim.

W II rundzie rywalką najlepszej polskiej tenisistki będzie Chinka Shuai Zhang, która oddała sześć gemów Rosjance Irinie Chromaczowej. W Shenzhen krakowianka walczy nie tylko o 18. singlowy tytuł w głównym cyklu, ale również o wyprzedzenie w rankingu Marii Szarapowej. Jeśli awansuje w chińskiej imprezie do finału zapewni sobie rozstawienie z numerem czwartym w Australian Open.

Radwańskiej do tej pory raz udało się zdobyć tytuł WTA w tygodniu otwierającym sezon. W 2013 roku święciła triumf w Auckland po zwycięstwie w finale nad Yaniną Wickmayer. W ubiegłym sezonie Polka wspólnie z Jerzym Janowiczem wygrała Puchar Hopmana, nieoficjalne mistrzostwa świata par mieszanych.

Shenzhen Open, Shenzhen (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
wtorek, 5 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)