WTA Hobart: Dominika Cibulkova udzieliła lekcji australijskiej nastolatce

Słowaczka Dominika Cibulkova oddała jednego gema Australijce Kimberly Birrell, wygrywając z nią 6:1, 6:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hobart.

W ubiegłym tygodniu w Brisbane Dominika Cibulkova (WTA 37) w II rundzie przegrała 1:6, 1:6 z Robertą Vinci. W Hobart Słowaczka w ciągu 48 minut rozbiła 17-letnią Kimberly Birrell (WTA 341) 6:1, 6:0. Finalistka Australian Open 2014 zaserwowała cztery asy i zdobyła 24 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie rywalki, jakie miała.

Kolejną rywalką Cibulkovej będzie Kiki Bertens (WTA 103), która wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:1 Annikę Beck (WTA 56). W trwającym godzinę spotkaniu Holenderka posłała pięć asów i zgarnęła 15 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama przełamała Niemkę pięć razy. W ćwierćfinale turnieju WTA Bertens zagra po raz pierwszy od czerwca 2015 roku (Den Bosch). Trzy lata temu pokonała ona Cibulkovą w hali Pierre'a de Coubertina w Paryżu.

Mona Barthel (WTA 45) pokonała 7:6(2), 6:2 Naomi Osakę (WTA 145). W trwającym 80 minut meczu Niemka zgarnęła 34 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie trzy break pointy, jakie miała. W ćwierćfinale zmierzy się z Alize Cornet i będzie to pierwsza konfrontacja tych tenisistek.

Mecz broniącej tytułu Heather Watson (WTA 53) z Rumunką Moniką Niculescu (WTA 38) został przerwany przy prowadzeniu Brytyjki 6:7(3), 6:2, 3:1. Dokończenie tej konfrontacji nastąpi w czwartek. Zwyciężczyni tego samego dnia pojawi się na korcie jeszcze raz, by w ćwierćfinale zagrać z Johanną Larsson.

Hobart International, Hobart (Australia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 13 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Dominika Cibulkova (Słowacja, 3) - Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:1, 6:0
Mona Barthel (Niemcy, 9) - Naomi Osaka (Japonia, Q) 7:6(2), 6:2
Kiki Bertens (Holandia, Q) - Annika Beck (Niemcy) 6:3, 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania) - Monica Niculescu (Rumunia, 4) 6:7(3), 6:2, 3:1* do dokończenia

Czy Dominika Cibulkova awansuje do półfinału turnieju w Hobart?