WTA Kaohsiung: Zmarnowana okazja Donny Vekić, niezwykły mecz Julii Putincewej

Chorwatka Donna Vekić nie wykorzystała szansy i przegrała z Łotyszką Anastasiją Sevastovą w II rundzie turnieju WTA International w Kaohsiung.

PAP/EPA/Etienne Laurent / PAP/EPA/Etienne Laurent

Donna Vekić (WTA 108) miała ogromną szansę na pierwszy w sezonie ćwierćfinał w głównym cyklu. Chorwatka prowadziła z Anastasiją Sevastovą (WTA 103) 4:0 w trzecim secie, ale przegrała cały mecz 5:7, 6:2, 5:7. Mieszkająca w Monte Carlo 19-latka roztrwoniła też przewagę w pierwszej partii, choć dużo mniejszą (wyszła na 4:2). W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Vekić zdobyła o pięć punktów więcej od rywalki (117-112), ale to efekt gładko wygranego drugiego seta. W poniedziałek Sevastova, była 36. rakieta globu, znajdzie się w Top 100 rankingu. Kolejną rywalką Łotyszki będzie Venus Williams lub Urszula Radwańska.

W ćwierćfinale jest już także Julia Putincewa (WTA 64), która pokonała 6:4, 5:7, 6:0 Japonką Miyu Kato (WTA 184). Kazaszka powinna odnieść zwycięstwo w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 5:0 oraz miała piłkę meczową przy 6:4, 5:4. W trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu wykorzystała dziewięć z 10 break pointów. Osiągnęła ona pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od lipca 2015 roku (Bastad).

Jelizawieta Kuliczkowa (WTA 95) wygrała 7:5, 0:6, 6:4 z Zariną Dijas (WTA 68). Kazaszka zaserwowała 12 asów, wykorzystała sześć z 22 break pointów i zdobyła o 12 punktów więcej od rywalki (102-90), ale pożegnała się z turniejem. Rosjanka wróciła z 2:4 w trzecim secie i awansowała do piątego ćwierćfinału w głównym cyklu (w ubiegłym sezonie w Kuala Lumpur, Katowicach, Seulu i Tiencinie).

Kurumi Nara (WTA 89) pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Chinkę Yuxuan Zhang (WTA 196). W trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu Japonka wykorzystała sześć z 11 break pointów. W kolejnej rundzie zmierzy się ona ze swoją rodaczką Misaki Doi lub z Magdą Linette. Dla Nary będzie to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od maja 2015 roku (Norymberga).

Anastasija Sevastova (Łotwa) - Donna Vekić (Chorwacja) 7:5, 2:6, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)