WTA Kaohsiung: Misaki Doi za mocna dla Magdy Linette, starcie Japonek w ćwierćfinale

Magda Linette nie zdołała wywalczyć awansu do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Kaohsiung. W czwartkowym pojedynku Polka przegrała z rozstawioną z drugim numerem Misaki Doi 2:6, 3:6.

Rafał Smoliński

Pierwszy set od samego początku nie układał się po myśli Magdy Linette. Lewa ręka notowanej obecnie na 61. pozycji w rankingu WTA Misaki Doi zrobiła różnicę, ponieważ poznanianka nie radziła sobie w wymianach. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni postarała się o przełamanie już w drugim gemie, a całego seta zwieńczyła wynikiem 6:2. Mogła wygrać jeszcze wyżej, lecz przy stanie 3:0 nie wykorzystała dwóch break pointów.

Nadzieja dla Polki pojawiła się w drugiej odsłonie, w której wyszła ona na prowadzenie w trzecim gemie. Doi błyskawicznie jednak odrobiła stratę, a po chwili było już 4:2 dla mieszkającej w Tokio 24-latki. Tenisistka z Poznania zdołała jeszcze raz przełamać serwis rywalki, ale na nic więcej już nie było jej stać. W ósmym gemie Japonka uzyskała piątego w spotkaniu breaka, by po zmianie stron pewnie wykorzystać premierowego meczbola.

Po 73 minutach Doi zwyciężyła 6:2, 6:3 i w piątek zmierzy się ze swoją rodaczką Kurumi Narą w pojedynku o półfinał zawodów Taiwan Open. Klasyfikowana na 97. pozycji Polka zakończyła zmagania w premierowej edycji turnieju w Kaohsiung na II rundzie, za co otrzyma 30 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 4899 dolarów. Linette, która w piątek będzie świętowała swoje 24. urodziny, pozostanie w Azji, gdzie będzie chciała wystąpić w eliminacjach do imprezy w katarskiej Ad-Dausze oraz w głównej drabince turnieju w Kuala Lumpur.