ATP Dubaj: Łukasz Kubot i Marcin Matkowski odwrócili losy meczu z Chorwatami

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrywali już 4:6, 1:3 w I rundzie turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Dubaju. Polacy okazali się jednak po super tie breaku lepsi od Ivana Dodiga i Marina Draganji.

Wszyscy uczestnicy środowego meczu I rundy zawodów Dubai Duty Free Tennis Championships otrzymali powołania do kadry na spotkania Grupy Światowej Pucharu Davisa (Polska zagra z Argentyną, a Chorwacja z Belgią). Przed występem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Łukasz Kubot i Marcin Matkowski legitymowali się bilansem 5-5 w 2016 roku i bardzo chcieli poprawić ten wynik.

Pojedynek z parą Ivan Dodig i Marin Draganja nie zaczął się jednak dla nich pomyślnie. Chorwaci postraszyli Polaków już w gemie otwarcia, a decydujące przełamanie w premierowej odsłonie uzyskali na 4:3. W drugim secie szybko zdobili breaka i wysunęli się na 3:1, lecz nie utrzymali przewagi.

Biało-Czerwoni wygrali trzy gemy z rzędu, a przy stanie 5:4 wykorzystali setbola przy podaniu przeciwników. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął zatem super tie break, w którym nasi reprezentanci zaatakowali zaraz po drugiej zmianie stron. Po 84 minutach Polacy triumfowali 4:6, 6:4, 10-7.

O miejsce w półfinale gry podwójnej zawodów w Dubaju Kubot i Matkowski powalczą w czwartek. Ich przeciwnikami będą finaliści Australian Open 2016, Daniel Nestor i Radek Stepanek. Kanadyjsko-czeska para obroniła meczbola i pokonała rozstawionych z drugim numerem Hindusa Rohana Bopannę i Rumuna Florina Mergeę 3:6, 7:6(6), 10-4.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2,2 mln dolarów środa, 24 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) - Ivan Dodig (Chorwacja) / Marin Draganja (Chorwacja) 4:6, 6:4, 10-7

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Czy Łukasz Kubot i Marcin Matkowski awansują do półfinału turnieju w Dubaju?