WTA Kuala Lumpur: Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska w ćwierćfinale po nerwowej końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska awansowały do ćwierćfinału deblowych zmagań w Kuala Lumpur. Polka i Ukrainka pokonały 6:4, 6:7(1), 11-9 Naomi Broady i Caglę Buyukakcay.

Katarzyna Piter najpierw próbowała swoich sił w eliminacjach gry pojedynczej, jednak w finałowym starciu okazała się słabsza od Risy Ozaki. W poniedziałek poznanianka i jej partnerka Maryna Zaniewska stanęły na starcie debla. Polka i Ukrainka zmierzyły się z Naomi Broady i Caglą Buyukakcay.

Chociaż Piter i Zaniewska wygrały pierwszego seta 6:4, a w drugim objęły prowadzenie 5:3, nie zdołały zamknąć meczu w dwóch partiach. Broady i Buyukakcay doprowadziły do dodatkowej rozgrywki, w której straciły tylko jeden punkt. O losach całego meczu zadecydował więc super tie break.

W nim Brytyjka i Turczynka objęły prowadzenie 6-4, jednak Polka i Ukrainka zrównały się z nimi na 6-6. W samej końcówce obie pary jak ognia wystrzegały się straty podania i dopiero przy wyniku 9-9 Piter i Broady uzyskały mini breaka. Nasza reprezentantka i jej partnerka nie miały kłopotów z zamknięciem meczu i po godzinie i 51 minutach triumfowały 6:4, 6:7(1), 11-9.

W ćwierćfinale deblowych zmagań w Kuala Lumpur para z polskim akcentem spotka się z rozstawionymi z numerem czwartym Aleksandrą Panową i Mariną Mielnikową.

BMW Malaysian Open , Kuala Lumpur (Malezja) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 29 lutego

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) -  Naomi Broady (Wielka Brytania) / Cagla Buyukakcay (Turcja) 6:4, 6:7(1), 11-9