WTA Challenger San Antonio: Męczarnie Darii Gawriłowej, ekspresowe zwycięstwo Samanthy Crawford

Aż trzech setów potrzebowała Daria Gawriłowa do zwycięstwa z Marią Sakkari w II rundzie turnieju WTA Challenger w San Antonio. Mniej niż godzinę zajął awans do ćwierćfinału Samancie Crawford.

Kacper Kowalczyk
PHILIPPE LOPEZ / AFP / PHILIPPE LOPEZ / AFP

Gawriłowa zdecydowała się na start w San Antonio w ostatniej chwili i poprosiła organizatorów o dziką kartę. Australijka chciała powetować sobie bolesną porażkę w II rundzie zawodów w Indian Wells z Magdaleną Rybarikovą. Jednak w zawodach rangi WTA Challenger 22-letniej moskwiance zwycięstwa nie przychodzą z łatwością.

Twarde warunki Gawriłowej w drodze do ćwierćfinału postawiła Maria Sakkari. Po zwycięstwie w pierwszej partii, Greczynka prowadziła już 4:2 w II secie, jednak 33. rakiecie świata udało się odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka, a następnie do decydującej odsłony.

Na brak wyrównanej walki nie mogli narzekać widzowie śledzący azjatycki pojedynek II rundy pomiędzy Misaki Doi a Xinyun Han. O zwycięstwie Japonki w obydwu setach decydowały tie-breaki, a mecz trwał ponad dwie godziny.

Dużo mniej czasu na korcie spędziły reprezentantki gospodarzy, Alison Riske i Samantha Crawford. Pierwsza z nich uporała się w dwóch setach z finalistką niedawnych zawodów w Monterrey Kirsten Flipkens, a druga potrzebowała zaledwie 59 minut, by wyeliminować Carinę Witthöft.

W fazie ćwierćfinałowej dojdzie do drugiego starcia pomiędzy Cwetaną Pironkową a Donną Vekić w ciągu niecałych dwóch tygodni. Bułgarka i Chorwatka spotkały się w I rundzie zawodów w Indian Wells, a lepsza okazała się półfinalistka Wimbledonu 2010.

San Antonio Open, San Antonio (USA)
WTA 125K series, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów
środa, 16 marca

II runda gry pojedynczej
:

Alison Riske (USA) - Kirsten Flipkens (Belgia, 7) 7:5, 6:1
Daria Gawriłowa (Australia, 1/WC) - Maria Sakkari (Grecja, WC) 4:6, 7:6 (7-5), 6:3
Misaki Doi (Japonia, 6) - Xinyun Han (Chiny) 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Catherine Bellis (USA, WC) 1:6, 7:6 (7-1), 6:3
Donna Vekić (Chorwacja) - Kiki Bertens (Holandia) 7:6 (7-3), 6:3
Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Lauren Davis (USA) 6:3, 6:2
Samantha Crawford (USA) - Carina Witthöft (Niemcy) 6:1, 6:3

Czy Daria Gawriłowa wygra turniej WTA Challenger w San Antonio?