Serena Williams o Agnieszce Radwańskiej. "Jej tenis miło się ogląda"

Serena Williams pokonała Simonę Halep i awansowała do półfinału turnieju w Indian Wells, w którym spotka się z Agnieszką Radwańską. - Jej tenis miło się ogląda - przyznała Amerykanka.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / MADE NAGI

Agnieszka Radwańska i Serena Williams spotkały się wcześniej dziewięciokrotnie i jak na razie krakowiance udało się wygrać tylko jednego seta - w pamiętnym finale Wimbledonu 2012 przegrała 1:6, 7:5, 2:6. Ostatni raz obie tenisistki mierzyły się ze sobą w najlepszej "czwórce" wielkoszlemowego Australian Open. Wówczas liderka rankingu zwyciężyła 6:0, 6:4.

2016 Australian Open półfinał Williams 6:0, 6:4

- Agnieszka doskonale wie, jak rozgrywać ważne mecze na wielkich tenisowych obiektach - powiedziała Williams. - Wszystko u niej funkcjonuje bardzo dobrze, zwłaszcza poruszanie się po korcie. Nawierzchnia z pewnością jej pasuje, ponieważ jest wolna. Spodziewam się, że będzie wiele długich wymian, jednak będę na to gotowa.

Amerykanka przyznała, że darzy krakowiankę sympatią i z przyjemnością przygląda się jej grze. - Naprawdę lubię Agę zarówno na korcie, jak i poza nim. Jej tenis miło się ogląda, a od strony poza tenisowej jest jedną z najmilszych osób. Wydaje mi się, że czeka nas dobre spotkanie. Ktokolwiek wygra, będzie w finale - dodała.

Williams awansowała do czwartego półfinału na kortach Indian Wells. W 1998 i 2001 roku wygrała zmagania, natomiast po 14 latach przerwy poddała ubiegłoroczny pojedynek z Simoną Halep z powodu problemów z kolanem.

Która z tenisistek awansuje do finału turnieju w Indian Wells?