WTA Challenger San Antonio: Porażka Darii Gawriłowej, w półfinale jest tylko jedna rozstawiona

Daria Gawriłowa przegrała w czwartek z Alison Riske i na ćwierćfinale zakończyła swoją przygodę z turniejem WTA Challenger w San Antonio. Jedyną rozstawioną tenisistką, która zagra w najlepszej "czwórce", jest Misaki Doi.

Karolina Konstańczak
PHILIPPE LOPEZ / AFP / PHILIPPE LOPEZ / AFP

Daria Gawriłowa, najwyżej rozstawiona tenisistka w San Antonio, przegrała w ćwierćfinale 4:6, 4:6 z Alison Riske. Chociaż Australijka objęła prowadzenie najpierw 3:0, a nieco później 4:2, nie była w stanie dowieźć przewagi do końca seta. W drugiej partii 33. zawodniczka świata odrobiła straty ze stany 1:3 i zrównała się z rywalką na 4:4, jednak okazała się słabsza w końcówce.

Rywalką Riske w półfinale imprezy WTA Challenger w San Antonio będzie Anna-Lena Friedsam, która pokonała 6:4, 4:6, 6:2 Anę Konjuh. Przypomnijmy, że Chorwatka w II rundzie wyeliminowała z turnieju Magdę Linette.

W drugiej połówce drabinki spotkają się Misaki Doi i Cwetana Pironkowa. Rozstawiona z numerem szóstym Japonka okazała się w czwartek lepsza od Samanthy Crawford, natomiast Bułgarka potrzebowała tylko 51 minut, aby pokonać 6:2, 6:1 Donnę Vekić.

Z ósemki rozstawionych tenisistek, które stanęły na starcie turnieju organizowanego w San Antonio, do półfinału dotrwała tylko Doi. Japonka w tym sezonie awansowała do finału zmagań w Kaohsiung, w którym przegrała z Venus Williams. W pozostałych sześciu imprezach - Auckland, Hobart, Australian Open, Ad-Daucha, Monterrey i Indian Wells - odpadła już w I rundzie.