WTA Miami: Jekaterina Makarowa lepsza od Petry Kvitovej, pewne zwycięstwo Simony Halep

Simona Halep pokonała 6:4, 6:1 Julię Görges i awansowała do IV rundy turnieju w Miami. Porażkę w sobotę poniosła natomiast Petra Kvitova, która okazała się słabsza od Jekateriny Makarowej.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / EPA/LUKAS COCH

Simona Halep, broniąca punktów za ubiegłoroczny półfinał, w sobotę pokonała 6:4, 6:1 Julię Görges. Początek spotkania nie ułożył się po myśli Rumunki, która przegrywała 0:3 i 15-30. Piąta rozstawiona wygrała jednak pięć kolejnych gemów, korzystając przede wszystkim na wielu pomyłkach rywalki i objęła prowadzenie 5:3. Wyżej notowana z tenisistek miała sporo kłopotów z zamknięciem seta i dopiero po obronie pięciu break pointów wykorzystała trzeciego setbola. W drugiej partii Halep nadal nie musiała wznosić się na wyżyny, bowiem Niemka psuła coraz więcej. Po godzinie i 32 minutach Rumunka awansowała do IV rundy, w której spotka się z Heather Watson.

Reprezentantka Wielkiej Brytanii, występująca w Miami dzięki dzikiej karcie, mierzyła się w sobotę z Yaniną Wickmayer. Po dwóch godzinach i 38 minutach Watson triumfowała 3:6, 7:5, 6:3. Tenisistka notowana obecnie na 69. pozycji osiągnęła kolejny wartościowy rezultat w tym sezonie. Wcześniej udało jej się wygrać zmagania w Monterrey oraz awansować do ćwierćfinału w Hobart.

W obecnym sezonie Petra Kvitova nie może się pochwalić nadzwyczajnymi wynikami -  tylko na kortach w Indian Wells awansowała do ćwierćfinału. Z pozostałymi turniejami żegnała się albo w meczu otwarcia, albo w II rundzie. W sobotę dwukrotna triumfatorka Wimbledonu poniosła kolejną bolesną porażkę, ulegając Jekaterinie Makarowej w III rundzie zmagań w Miami.

Chociaż Kvitova rozpoczęła premierową odsłonę od prowadzenia najpierw 3:0, a nieco później 4:1, nie zdołała utrzymać ten przewagi i przegrała wszystkie pozostałe gemy. W drugiej partii oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. W piątym gemie Makarowa odebrała serwis rywalce do 15. Po godzinie i 29 minutach Rosjanka awansowała do IV rundy, w której spotka się albo z Karoliną Woźniacka, albo z Eliną Switoliną.

Swietłana Kuzniecowa i Caroline Garcia spędziły na korcie aż dwie godziny i 29 minut. Finalnie Rosjanka triumfowała 4:6, 6:2, 7:6(6) i to ona awansowała do IV rundy turnieju w Miami. Jej kolejną rywalką będzie albo Serena Williams, albo Zarina Dijas.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 6,844 mln dolarów
sobota, 26 marca

III runda gry pojedynczej
:

Simona Halep (Rumunia, 5) - Julia Görges (Niemcy) 6:4, 6:1
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 15) - Caroline Garcia (Francja) 4:6, 6:2, 7:6(6)
Jekaterina Makarowa (Rosja, 30) - Petra Kvitova (Czechy, 8) 6:4, 6:4
Heather Watson (Wielka Brytania, WC) - Yanina Wickmayer (Belgia) 3:6, 7:5, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)