WTA Miami: Trwa rekonkwista Wiktorii Azarenki, Magda Linette nie sprawiła sensacji

Magda Linette przegrała z Wiktorią Azarenką 3:6, 0:6 i na III rundzie zakończyła zmagania w turnieju WTA Premier Mandatory. Białorusinka kontynuuje zwycięską passę, którą zapoczątkowała w Indian Wells.

Rafał Smoliński

Nie będzie wielkanocnego prezentu dla Magdy Linette. 24-latka z Poznania ambitnie rozpoczęła mecz z byłą liderką światowego rankingu, lecz umiejętności starczyło jej tylko na kilka gemów premierowej odsłony. Już w gemie otwarcia Wiktoria Azarenka popisała się dwoma potężnymi returnami pod linię końcową i uzyskała prowadzenie, którego nie oddała do końca seta.

Po stracie serwisu nasza reprezentantka zaczęła realizować przedmeczowe założenia taktyczne, o których później przypomniał jej na korcie trener Izo Zunić. Polka nie przestraszyła się utytułowanej rywalki, starała się aktywnie uczestniczyć w wymianach, czego efektem było kilka ładnych minięć i lobów. W drugim secie ośmieszona Białorusinka uderzyła nawet rakietą o siatkę, za co otrzymała ostrzeżenie.
Dobra passa szybko się jednak skończyła, a po niej przyszła brutalna rzeczywistość. W dziewiątym gemie pierwszej partii Azarenka szybko uzyskała trzy setbole, zaś piękne uderzenie po linii pozwoliło jej pewnie zwieńczyć seta. Wika złapała wiatr w żagle i kontynuowała znakomitą passę także w drugiej części spotkania.
Statystyki meczu Magdy Linette z Wiktorią Azarenką Statystyki meczu Magdy Linette z Wiktorią Azarenką
Kluczowy dla losów drugiego seta okazał się pierwszy gem. Linette wypracowała wówczas dwa break pointy i trzeba przyznać, że Azarenka miała wtedy sporo szczęścia (raz pomogła jej taśma). Dwukrotna mistrzyni Miami Open utrzymała ostatecznie serwis, po czym postarała się o trzy kolejne przełamania. Podłamana Polka, popełniająca coraz więcej błędów w wymianach, skapitulowała po 70 minutach przy wyniku 3:6, 0:6.

Za występ w Miami Open Linette otrzyma 95 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 36,7 tys. dolarów. Nasza reprezentantka awansuje za tydzień z zajmowanej obecnie 110. pozycji o kilka miejsc, ale nie wystarczy jej to do powrotu do Top 100. Azarenka o ćwierćfinał zawodów na Florydzie powalczy już w poniedziałek z rozstawioną z "czwórką" Hiszpanką Garbine Muguruzą.