WTA Katowice: Jelena Ostapenko i Kirsten Flipkens pierwszymi ćwierćfinalistkami

Łotyszka Jelena Ostapenko i Belgijka Kirsten Flipkens jako pierwsze awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na korcie twardym w katowickim Spodku.

Rafał Smoliński

Oznaczona dziewiątym numerem Kirsten Flipkens potrzebowała zaledwie 62 minut, aby wyeliminować Andreeę Mitu. Rumunka tylko raz przełamała serwis Belgijki, a stało się to na początku pierwszej partii. Później do głosu błyskawicznie doszła półfinalistka Wimbledonu 2013, która zapisała na swoje konto cztery kolejne gemy.

W drugim secie Mitu również nie stawiła większego oporu 59. rakiecie świata. Flipkens w każdym gemie serwisowym rywalki miała okazje na przełamanie i wykorzystała dwie z nich. Przy stanie 5:2 Belgijka zwieńczyła pojedynek przy drugiej okazji i w piątkowym ćwierćfinale spotka się albo z Włoszką Camilą Giorgi, albo z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

Seta w tegorocznej edycji Katowice Open nie straciła również jeszcze Jelena Ostapenko. 18-letnia Łotyszka, aktualnie 38. singlistka globu, pozostała najwyżej notowaną tenisistką w Spodku. W środę pochodząca z Rygi zawodniczka zwyciężyła Kristynę Pliskovą 6:3, 6:4, a ich pojedynek trwał 78 minut.

Łotyszka, która w lutym tego roku dotarła do finału zawodów w katarskiej Ad-Dausze, dwukrotnie przełamała serwis Czeszki w partii otwarcia. W drugiej części meczu już tak łatwo nie było, ponieważ to reprezentantka naszych południowych sąsiadów dwa razy miała przewagę breaka. Skończyło się jednak na trzech wygranych gemach z rzędu i awansie do ćwierćfinału utalentowanej Ostapenko. Jej piątkową rywalką zostanie w czwartek Szwajcarka Viktorija Golubić lub Węgierka Timea Babos.