ATP Monachium: Del Potro przegrał z Kohlschreiberem, Zverev z Thiemem w półfinale

Juan Martin del Potro w ćwierćfinale pożegnał się w turniejem ATP w Monachium, przegrywając w dwóch setach z Philippem Kohlschreiberem. Alexander Zverev pokonał najwyżej rozstawionego Davida Goffina i o finał zagra z Dominikiem Thiemem.

Marcin Motyka

Po raz pierwszy od czerwca 2012 roku i wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Juan Martin del Potro zagrał w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego na nawierzchni ziemnej. Ale premierowego od kwietnia 2012 roku, kiedy zwyciężył w zmaganiach w Oeiras, półfinału w zawodach na czerwonej mączce nie wywalczył. W piątek Argentyńczyk nie miał wiele do powiedzenia w pojedynku z Philippem Kohlschreiberem, przegrywając 4:6, 1:6.

Kohlschreiber, dla którego to pierwsze zwycięstwo z Del Potro w siódmej konfrontacji, przez cały mecz prezentował się bardzo solidnie. Niemiec świetnie serwował, przejmował inicjatywę w wymianach, nękał przeciwnika skutecznymi skrótami oraz znakomicie mijał, gdy Argentyńczyk decydował się na atak przy siatce.

Rozstawiony z numerem czwartym Kohlschreiber, mistrz BMW Open z sezonów 2007 i 2012, w półfinale tegorocznej edycji zmierzy się z Fabio Fogninim, z którym ma bilans 3-1, w tym 3-0 na ceglanej mączce. W 1/4 finału Włoch, turniejowa "piątka", odrobił stratę przełamania w decydującym secie i po dwóch godzinach pokonał 6:2, 3:6, 7:5 "szczęśliwego przegranego" z eliminacji Jozefa Kovalika.

Powody do radości niemieckim kibicom dał również Alexander Zverev. Utalentowany 19-latek wygrał 6:3, 4:6, 6:3 z najwyżej rozstawionym w stolicy Bawarii Davidem Goffinem. Niemiec zaserwował dziesięć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 67 proc. rozegranych punktów, czterokrotnie został przełamany oraz wykorzystał sześć z 18 break pointów.

- Cieszę się, że z nim wygrałem, bo on gra bardzo dobrze. W ostatnim czasie był w półfinałach dwóch turniejów ATP Masters 1000 - powiedział Zverev, który o finał powalczy z Dominikiem Thiemem. - Nie mogę doczekać się tego meczu. Poza kortem spędzamy ze sobą mnóstwo czasu - dodał Niemiec.

Thiem natomiast w ćwierćfinale po dwóch godzinach i 12 minutach wygrał w trzech setach z Ivanem Dodigiem. Austriak zaserwował osiem asów, dwukrotnie został przełamany oraz uzyskał trzy breaki.

BMW Open, Monachium (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. euro
piątek, 29 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 3) - Ivan Dodig (Chorwacja) 6:4, 4:6, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 4) - Juan Martin del Potro (Argentyna, WC) 6:4, 6:1
Fabio Fognini (Włochy, 5) - Jozef Kovalik (Słowacja, LL) 6:2, 3:6, 7:5
Alexander Zverev (Niemcy, 8) - David Goffin (Belgia, 1) 6:3, 4:6, 6:3

Jaki będzie skład finału turnieju ATP w Monachium?