ATP Stambuł: Grigor Dimitrow wygrał z Jirim Veselym, Ivo Karlović poszedł za ciosem

Grigor Dimitrow w dwóch setach pokonał Jiriego Vesely'ego i awansował do półfinału turnieju ATP w Stambule. O finał Bułgar zmierzy się z Ivo Karloviciem, który wygrał z Marcelem Granollersem.

Marcin Motyka
Newspix / Dubreuil Corinne

Grigor Dimitrow jest jedynym półfinalistą zeszłorocznej edycji turnieju ATP w Stambule, który stanął na starcie tegorocznych zmagań w największym mieście Turcji. I w piątek wyrównał swoje osiągnięcie sprzed 12 miesięcy. W ćwierćfinale Bułgar wygrał 7:6(1), 6:1 z Jirim Veselym, podwyższając bilans bezpośrednich konfrontacji z Czechem na 2-0.

- Z każdym meczem buduje podstawy, by grać lepiej. W kolejnym spotkaniu też chcę to zrobić - powiedział Dimitrow, który w piątek zapisał na swoim koncie trzy asy, 81 proc. wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu oraz wykorzystał trzy z pięciu piłek na przełamanie.

Półfinałowym rywalem Bułgara będzie Ivo Karlović, z którym wygrał tylko jedno z trzech dotychczas rozegranych spotkań. Chorwat poszedł za ciosem po tym, jak w czwartek odniósł 300. zwycięstwo w głównym cyklu w karierze, i w ćwierćfinale pokonał 7:6(2), 6:7(5), 6:4 Marcela Granollersa. Tym samym wywalczył awans do pierwszego półfinału od lipca ubiegłego roku i imprezy w Bogocie. Z kolei w 1/2 finału turnieju rozgrywanego na ceglanej mączce Karlović po raz ostatni zagrał w maju 2014 roku w Duesseldorfie.

Diego Schwartzman, pogromca z II rundy Bernarda Tomicia, odrobił stratę seta oraz przełamania i pokonał po 168 minutach walki Damira Dzumhura 5:7, 7:6(4), 6:2. Półfinał będzie argentyński, bowiem Schwartzman zagra z oznaczonym "czwórką" Federico Delbonisem, który potrzebował dwóch partii, by wyeliminować Alberta Ramosa.

- Jestem zadowolony z awansu do półfinału. Z Federico znamy się dobrze i wiemy, jak ze sobą grać - mówił Schwartzman, który rywalizował ze swoim rodakiem trzykrotnie i nigdy go nie pokonał.

TEB BNP Paribas Istanbul Open, Stambuł (Turcja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,5 tys. euro
piątek, 29 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 2) - Jiri Vesely (Czechy, 6) 7:6(1), 6:1
Ivo Karlović (Chorwacja, 3) - Marcel Granollers (Hiszpania, 5) 7:6(2), 6:7(5), 6:4
Federico Delbonis (Argentyna, 4) - Albert Ramos (Hiszpania, 6) 7:6(6), 6:4
Diego Schwartzman (Argentyna) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 5:7, 7:6(4), 6:2

Jaki będzie skład finału turnieju ATP w Stambule?