WTA Rabat: Timea Bacsinszky nie dała szans Marinie Eraković i zdobyła czwarty tytuł

Timea Bacsinszky wygrała turniej WTA International w Rabacie. W finale Szwajcarka pokonała Nowozelandkę Marinę Eraković.

East News

Timea Bacsinszky w pięciu meczach w Rabacie straciła jednego seta, w II rundzie z Kateryną Kozłową. W finale Szwajcarka nie dała szans Marinie Eraković, zwyciężając 6:2, 6:1. Półfinalistka Rolanda Garrosa 2015 wywalczyła czwarty singlowy tytuł w głównym cyklu. Wcześniej triumfowała w Luksemburgu (2009) oraz w Acapulco i Monterrey (2015).

W gemie otwarcia pierwszego seta Bacsinszky uzyskała przełamanie ostrym krosem wymuszającym błąd. Mogła podwyższyć na 3:0, ale zmarnowała dwa break pointy. W piątym gemie udało się jej po raz drugi odebrać rywalce podanie. Dokonała tego krosem bekhendowym. W ósmym gemie Szwajcarka zamknęła seta kombinacją krosa forhendowego i drajw woleja.

Kombinacją ostrego returnu i odwrotnego krosa bekhendowego Bacsinszky zaliczyła przełamanie na 2:1 w drugim secie. Efektowny bekhend po linii i wysoki lob wymuszający błąd pozwoliły Szwajcarce odebrać rywalce podanie w piątym gemie. Wynik meczu na 6:2, 6:1 ustaliła returnem forhendowym.

W trwającym 67 minut spotkaniu Bacsinszky zdobyła 28 z 34 punktów w swoich gemach serwisowych oraz wykorzystała pięć z 12 break pointów. Eraković nie miała ani jednej okazji na przełamanie. Szwajcarka pozostanie na 15. miejscu w rankingu, a Nowozelandka awansuje ze 186. na 128. pozycję. Bacsinszky nie ma ani chwili wytchnienia, bo już w niedzielę zagra z Andreą Petković w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie.

Eraković w półfinałowym meczu z Kiki Bertens obroniła piłkę meczową. Nowozelandka w Rabacie rozegrała osiem meczów, bo zaczynała od kwalifikacji. W sobotę zawodniczka z Auckland wystąpiła w piątym singlowym finale w głównym cyklu. Pozostaje z jednym tytułem wywalczonym w Memphis w 2013 roku. Bacsinszky pokonała Eraković po raz trzeci. Dwa wcześniejsze zwycięstwo, w Australian Open 2007 (kwalifikacje) i w ubiegłym roku w Indian Wells, odniosła po trzysetowych bitwach.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)