ATP Monachium: Dominic Thiem i Philipp Kohlschreiber powalczą o BMW

W meczu wschodzących gwiazd męskiego tenisa, którego stawką był finał turnieju ATP w Monachium, Dominic Thiem w trzech setach pokonał Alexandra Zvereva. O tytuł Austriak zagra z Philippem Kohlschreiberem, który wygrał z Fabio Fogninim.

Marcin Motyka
EPA/How Hwee Young / EPA/How Hwee Young

Dominic Thiem i Alexander Zverev to dwa czołowe nazwiska wśród tenisistów młodego pokolenia. 22-letni Austriak to już 15. gracz świata, który ma w dorobku zwycięstwa z wielkimi postaciami męskich rozgrywek. Niemiec natomiast, mimo zaledwie 19 lat, przekroczył już próg czołowej "50" światowej klasyfikacji i w każdym kolejnym występie pokazuje swój olbrzymi potencjał.

Dlatego też sobotni półfinał pomiędzy tymi tenisistami zapowiadał się interesująco i poziom meczu z pewnością nie zawiódł. Pierwszego seta 6:4 wygrał Zverev. W drugiej partii z kolei rozkręcił się Thiem, który zaczął o wiele lepiej serwować, posyłał piękne bekhendy i skuteczne skróty, co pozwoliło mu wygrać 6:2. W decydującej odsłonie Austriak dominował na korcie. Wywalczył dwa przełamania, zwyciężając 6:3.

Wygrywając, 22-latek z Wiener Neustadt awansował do swojego siódmego finału w karierze w głównym cyklu (z czego sześć wywalczył na ceglanej mączce). W niedzielę stanie przed szansą na zdobycie szóstego tytułu. W tym sezonie już dwukrotnie cieszył się z mistrzostwa - w Buenos Aires i Acapulco.

Finałowym rywalem Thiema będzie Philipp Kohlschreiber, z którym przegrał w zeszłym roku w półfinale imprezy w Kitzbuehel. Niemiec, zwycięzca turnieju w Monachium z sezonów 2008 i 2012, w sobotę łatwo rozprawił się z Fabio Fogninim, wygrywając 6:1, 6:4 w 64 minuty.

Tym samym Kohlschreiber w niedzielę powalczy o trzeci w triumf w Monachium, a łącznie ósmy w cyklu ATP World Tour. Dla 32-latka z Augsburga będzie to 14. finał w karierze.

Stawką niedzielnego finału będzie nie tylko 250 punktów do rankingu ATP i 82,450 euro premii finansowej, lecz także najnowszy model samochodu tytularnego sponsora zawodów, firmy BMW.