Pogonił kota z kortu. Dostał ostrzeżenie od sędziego (wideo)

W półfinałowym pojedynku turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Stambule doszło do niecodziennego zdarzenia. Na główną arenę wkroczył kot, przerywając argentyńskie starcie Federico Delbonisa z Diego Schwartzmanem.

Do sytuacji doszło w piątym gemie drugiego seta przy podaniu Diego Schwartzmana. Wkraczający na kort centralny kot przerwał wymianę, dlatego punkt musiał zostać powtórzony. Zwierzę tylko przechodziło przez główną arenę, ale lekko podenerwowany Federico Delbonis postanowił przyspieszyć jego przemarsz.

Argentyńczyk (co widać na drugim materiale filmowym) posłał w stronę kota piłkę, która delikatnie trafiła zwierzę. Sędzia główny uznał to za niesportowe zachowanie i ukarał Delbonisa ostrzeżeniem. Po krótkiej przerwie gra mogła zostać wznowiona. Awans do niedzielnego finału po zwycięstwie 6:7(5), 6:3, 6:2 uzyskał Schwartzman.

To nie pierwszy incydent w obecnym sezonie, kiedy kot przerwał spotkanie. W lutym na kortach twardych w Ad-Dausze zwierzę wkroczyło na jeden z obiektów akurat wtedy, kiedy grały ze sobą Roberta Vinci i Cagla Buyukakcay.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty