ATP Madryt: Andriej Kuzniecow wtorkowym rywalem Rafaela Nadala

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Andriej Kuzniecow będzie we wtorek pierwszym przeciwnikiem Rafaela Nadala w turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie.

W poniedziałek Andriej Kuzniecow zapomniał o dwóch wcześniejszych porażkach i w końcu pokonał Viktora Troickiego w głównym cyklu. Serb miał pięć break pointów, lecz serwisu rywala nie przełamał ani razu. Lepiej ze skutecznością było u Rosjanina, który w każdym secie raz odebrał serwis przeciwnika. Po 80 minutach do II rundy awansował urodzony w Tule 25-latek, którego we wtorek czeka starcie z utytułowanym Rafaelem Nadalem. Kuzniecow przegrał dwa wcześniejsze mecze z Hiszpanem, ale radził sobie naprawdę dobrze. W lutym w Ad-Dausze ugrał nawet seta.

Rozstawiony z "10" Richard Gasquet nie zdecydował się bronić tytułu w Estoril, przez co w poniedziałek wypadł z Top 10 rankingu ATP. W Madrycie jego przeciwnikiem w I rundzie był Roberto Carballes, który po przegraniu wysoko w partii otwarcia postawił się rywalowi w drugim secie. Hiszpański kwalifikant zredukował liczbę błędów i był w stanie narzucić swoje warunki w wymianach. Losy pojedynku przesądził jednak tie break, w którym przy meczbolu błąd popełnił sędzia liniowy. W powtórce punktu ręka zadrżała już mieszkańcowi Granady i po wyrzuceniu przez niego forhendu do dalszej fazy awansował tenisista z Beziers. Przeciwnikiem Francuza będzie we wtorek jeden z ulubieńców gospodarzy, Fernando Verdasco.

Milos Raonić, który powrócił w poniedziałek do Top 10 po półrocznej przerwie, w dwóch partiach odprawił Thomaza Bellucciego. Zaskoczyć się dał w pierwszym meczu rozstawiony z "16" Gilles Simon, któremu seta zabrał nieczujący się zbyt dobrze na mączce Marcos Baghdatis. Joao Sousa bez strat pokonał Nicolasa Mahuta, podobnie jak Denis Istomin zwyciężył Tejmuraza Gabaszwilego. W interesującym pojedynku na korcie Manolo Santany Feliciano Lopez okazał się w trzech setach lepszy od Leonardo Mayera.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) ATP World Tour Masters 1000, korty ziemny, pula nagród 4,771 mln euro poniedziałek, 2 maja

I runda gry pojedynczej:

Richard Gasquet (Francja, 10) - Roberto Carballes (Hiszpania, Q) 6:1, 7:6(5) Milos Raonić (Kanada, 11) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 7:6(4), 6:1 Gilles Simon (Francja, 16) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:3, 3:6, 6:4 Feliciano Lopez (Hiszpania) - Leonardo Mayer (Argentyna) 7:6(5), 4:6, 6:4 Andriej Kuzniecow (Rosja) - Viktor Troicki (Serbia) 6:4, 6:4 Joao Sousa (Portugalia) - Nicolas Mahut (Francja) 6:4, 6:4 Denis Istomin (Uzbekistan, Q) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 6:1, 6:4

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Andy Murray (Wielka Brytania, 2); Marcel Granollers (Hiszpania, LL); Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4); Rafael Nadal (Hiszpania, 5); Kei Nishikori (Japonia, 6); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 7); Tomas Berdych (Czechy, 8)