ATP Madryt: Siódma z rzędu wygrana Novaka Djokovicia nad Milosem Raoniciem

Do siedmiu wzrosła seria zwycięstw Novaka Djokovica nad Milosem Raoniciem. W piątek Serb pokonał Kanadyjczyka w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie i w sobotę zmierzy się z Keiem Nishikorim.

Rafał Smoliński

7-0 i 17-1 w setach - to bilans starć Novaka Djokovicia z Milosem Raoniciem w głównym cyklu. Na wygranie partii z Serbem Kanadyjczyk czeka dwa lata, od turnieju ATP World Tour Masters 1000 rozgrywanego w Rzymie. Nie udało się mu pokonać lidera rankingu ATP na włoskiej mączce, nie udało również w piątek w Madrycie.

W pierwszym secie Raonić zaprezentował tenis agresywny, ale popełnił zbyt dużo prostych błędów i dał się przełamać w szóstym gemie. W drugiej partii Djoković już na samym początku uzyskał breaka. I wówczas zrobił się mecz, bo przeciwnik za wszelką cenę chciał odrobić straty.

Oznaczony "11" numerem Kanadyjczyk, który po turnieju Mutua Madrid Open zachowa miejsce w Top 10, miał dwa break pointy na powrót do gry, lecz Serb zareagował błyskawicznie i nie dał się przełamać. W dziewiątym gemie Raonić oddalił meczbola, a po zmianie stron miał jeszcze jedną szansę na breaka. "Nole" znów utrzymał nerwy na wodzy, by po 104 minutach wykorzystać czwartego meczbola.

Djoković zwyciężył 6:3, 6:4. W całym meczu posłał 11 kończących uderzeń i miał 15 błędów własnych. Raonić odpowiedział 22 winnerami, lecz pomylił się aż 34 razy. W sobotni wieczór, po godz. 20:00, przeciwnikiem Serba w pojedynku o finał będzie rozstawiony z "szóstką" Kei Nishikori. Djoković wygrał siedem z dziewięciu dotychczasowych starć, a Japończyk czeka na zwycięstwo od pamiętnego półfinału US Open 2014.