WTA Madryt: Garcia i Mladenović znów lepsze od Hingis i Mirzy, kolejne trofeum Francuzek

Francuzki Caroline Garcia i Kristina Mladenović zostały triumfatorkami gry podwójnej turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie.

Qin Lang / Newspixpl  / Qin Lang / Newspix.pl

Caroline Garcia i Kristina Mladenović przez madrycką imprezę przeszły bez straty seta. W kolejnych rundach wyeliminowały Niemkę Annę-Lenę Grönefeld i Amerykankę Coco Vandeweghe, Chinki Yi-Fan Xu i Saisai Zheng, Węgierkę Timeę Babos i Kazaszkę Jarosławę Szwiedową, a w półfinale rozprawiły się z Rosjankami Jekateriną Makarową i Jeleną Wiesniną. W meczu o tytuł Francuzki pokonały 6:4, 6:4 Szwajcarkę Martinę Hingis i Hinduskę Sanię Mirzę.

W pierwszym secie Garcia i Mladenović wyszły na 3:0. Hingis i Mirza wyrównały na 3:3, ale końcówka należała do Francuzek. O wyniku drugiej partii zadecydowało jedyne przełamanie, jakie reprezentantki Trójkolorowych uzyskały już w pierwszym gemie. Szwajcarka i Hinduska zmarnowały cztery break pointy na 4:4, po czym odparły dwie piłki meczowe i poprawiły wynik na 4:5. W 10. gemie Garcia i Mladenović od 15-30 zdobyły trzy punkty.

W trwającym 88 minut spotkaniu Francuzki zaserwowały cztery asy. Obroniły siedem z 10 break pointów, a same wykorzystały pięć z 15 okazji na przełamanie. Obie pary miały słabą skuteczność własnego drugiego serwisu - Garcia i Mladenović trzy z 16, a Hingis i Mirza osiem z 22 punktów.

Francuzki pokonały Hinduskę i Szwajcarkę w drugim kolejnym finale. W Stuttgarcie wygrały 2:6, 6:1, 10-6. Wcześniej też wywalczyły tytuł w Charleston oraz zdobyły dla swojej drużyny decydujący punkt w meczu z Holandią na wagę finału Pucharu Federacji. Garcia i Mladenović są niepokonane od 14 meczów. Ostatniej porażki doznały pod koniec marca, gdy w I rundzie turnieju w Miami uległy Ukrainkom Katerynie Bondarenko i Oldze Sawczuk.

Francuzki wywalczyły trzeci wspólny tytuł w głównym cyklu. Bilans deblowych finałów Mladenović to teraz 15-9, a Garcii 5-8. Hingis i Mirza miały serię 41 z rzędu wygranych singlowych pojedynków. W lutym w ćwierćfinale turnieju w Ad-Dausze zatrzymały je Rosjanki Daria Kasatkina i Jelena Wiesnina. Szwajcarka i Hinduska sezon rozpoczęły od triumfów w Brisbane, Sydney, Australian Open i Sankt Petersburgu. W Madrycie osiągnęły 16. wspólny finał i pozostają z 13 tytułami. Bilans wszystkich deblowych finałów Hingis to teraz 54-19, a Mirzy 36-17.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA Premier Mandatory, kort ziemny, pula nagród 5,3 mln euro
sobota, 7 maja

finał gry podwójnej
:

Caroline Garcia (Francja, 5) / Kristina Mladenović (Francja, 5) - Martina Hingis (Szwajcaria, 1) / Sania Mirza (Indie, 1) 6:4, 6:4