ATP Rzym: Lucas Pouille pisze historię

Lucas Pouille, który dostał się do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, został pierwszym półfinalistą turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

Rafał Smoliński
Newspix / Dubreuil Corinne

Francuz wszedł do głównej drabinki międzynarodowych mistrzostw Włoch, gdyż z turnieju wycofał się jego rodak Jo-Wilfried Tsonga. W II rundzie okazał się lepszy od Ernestsa Gulbisa, natomiast w 1/8 finału niespodziewanie zwyciężył rozstawionego z "dziewiątką" Davida Ferrera.

Piątkowym przeciwnikiem Lucasa Pouille'a miał być Juan Monaco. Argentyńczyk nie wyszedł jednak na kort z powodu kontuzji lewego biodra i w ten sposób reprezentant Trójkolorowych awansował do półfinału rzymskich zawodów.

Pouille to pierwszy lucky loser w historii międzynarodowych mistrzostw Włoch, który dotarł do 1/2 finału. W turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 wydarzyło się to po raz drugi, ponieważ w 2004 roku, w imprezie rozgrywanej w Toronto, awans do tej fazy uzyskał Szwed Thomas Johansson.

22-letni Pouille dzięki dobrej grze w Rzymie może liczyć na rozstawienie w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. Francuz powinien bowiem zanotować awans z zajmowanej obecnie 52. pozycji w okolice 31. miejsca.

Sobotnim przeciwnikiem Pouille'a będzie Brytyjczyk Andy Murray, który pokonał Belga Davida Goffina 6:1, 7:5. Jeśli Francuz zwycięży, to zostanie pierwszym tenisistą, który jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji zakwalifikuje się do finału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)