Roland Garros: Wawrinka i Nishikori bez strat, niesamowity maraton Karlovicia z Thompsonem

Broniący tytułu Stan Wawrinka w trzech setach wygrał z Taro Danielem w II rundzie Roland Garros 2016. Pewnie do III rundy awansował również Kei Nishikori, którego kolejnym rywalem będzie Fernando Verdasco.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/YOAN VALAT

Po pięciosetowej batalii w I rundzie z Lukasem Rosolem środowy mecz 1/32 finału z Taro Danielem Stan Wawrinka zakończył bez straty seta, ale znów nie zaprezentował formy, która upoważniałaby go do stawiania w roli kandydatów do końcowego zwycięstwa. Szwajcar wygrał 7:6(7), 6:3, 6:4, lecz niewiele zabrakło, by wynik wyglądał całkiem inaczej. W pierwszej partii bowiem Wawrinka obronił trzy setbole, a w trzeciej udanie wrócił ze stanu 2:4.

W środowym pojedynku Wawrinka zapisał na swoim koncie 12 asów, 62 uderzenia kończące, 40 niewymuszonych błędów i wykorzystał cztery z siedmiu break pointów. Kolejnym rywalem obrońcy tytułu będzie Jeremy Chardy. Rozstawiony z numerem 30. Francuz w II rundzie wyeliminował Adama Pavlaska.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo bez straty seta. Kei Nishikori w III rundzie Roland Garros 2016 zameldował się z perfekcyjnym bilansem. W 1/32 finału tenisista z Shimane pokonał 6:3, 6:3, 6:3 Andrieja Kuzniecowa. W 1/16 finału dojdzie do interesująco zapowiadającej się konfrontacji Nishikoriego z Fernando Verdasco. Będzie to czwarty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Bilans jest korzystniejszy dla Hiszpana, który w środę ograł Ivana Dodiga, i wynosi 2-1.

Na korcie numer 3 niesamowitą batalię stoczyli Ivo Karlović i Jordan Thompson. Ostatecznie po ponad 4,5-godzinnej potyczce Chorwat zwyciężył 6:7(2), 6:3, 7:6(3), 6:7(4), 12:10. Oznaczony "27" Karlović (41 asów, 103 winnery i trzy przełamania) o awans do 1/8 finału powalczy z lepszym z Andym Murrayem.

Benoit Paire sprawił niemiłą niespodziankę francuskim kibicom. Tenisista z Awinionu, turniejowa "19", z Roland Garros 2016 pożegnał się już w II rundzie, w czterech setach przegrywając z Tejmurazem Gabaszwilim.

Do 1/16 finału awansował już także Jack Sock. Uwielbiający grę na ceglanej mączce Amerykanin wygrał 6:3, 7:6(5), 6:2 z kwalifikantem Dustinem Brownem. Następnym przeciwnikiem Socka będzie Albert Ramos. Hiszpan w środę poradził sobie z Marco Trungellitim, pogromcą Marina Cilicia z I rundy.

Jack Sock (USA, 23) - Dustin Brown (Niemcy, Q) 6:3, 7:6(5), 6:2
Ivo Karlović (Chorwacja, 27) - Jordan Thompson (Australia, WC) 6:7(2), 6:3, 7:6(3), 6:7(4), 12:10
Jeremy Chardy (Francja, 30) - Adam Pavlasek (Czechy, LL) 6:4, 6:2, 6:4
Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) - Benoit Paire (Francja, 19) 6:3, 6:2, 3:6, 6:2
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Ivan Dodig (Chorwacja) 6:2, 6:1, 6:3
Albert Ramos (Hiszpania) - Marco Trungelliti (Argentyna, Q) 6:3, 6:4, 7:5