Roland Garros: Krótka przygoda Klaudii Jans-Ignacik w Paryżu. Polka odpadła w I rundzie

Klaudia Jans-Ignacik i Xenia Knoll nie zdołały wygrać ani jednego pojedynku w deblowych zmaganiach Rolanda Garrosa. W czwartek lepsze od Polki i Szwajcarki okazały się Mirjana Lucić-Baroni i Aleksandra Krunić.

Karolina Konstańczak

Klaudia Jans-Ignacik po raz drugi z rzędu zdecydowała się na występ z Xenią Knoll - wcześniej przegrały w meczu otwarcia deblowych zmagań w Strasburgu. W I rundzie Rolanda Garrosa Polka i Szwajcarka spotkały się z Mirjaną Lucić-Baroni i Aleksandrą Krunić. Pojedynek został zaplanowany na czwartek, na godzinę 11:00.

Jans-Ignacik i Knoll wygrały pierwszego seta 6:2, a na początku drugiego uzyskały cenne przełamanie. Od tego momentu szło im jednak znacznie gorzej i straciły sześć gemów z rzędu. W decydującej odsłonie nasza reprezentantka i jej partnerka znów musiały gonić, bowiem ich rywalki objęły prowadzeni 3:1.

Chociaż Polka i Szwajcarka zdołały doprowadzić do remisu 3:3, okazały się słabsze w końcówce i po godzinie i 40 minutach przegrały 6:2, 1:6, 3:6.

W ubiegłym sezonie Jans-Ignacik również nie zdołała wygrać ani jednego spotkania w grze podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Wówczas Polka występowała w parze z Andreją Klepac, a lepsze od nich okazały się Paula Kania i Janette Husárová.

Kolejnymi rywalkami Lucic-Baroni i Krunić będą rozstawione z numerem ósmym Abigail Spears i Raquel Atawo.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu kobiet 2,176 mln euro
czwartek, 26 maja

I runda gry podwójnej:

Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja) / Aleksandra Krunić (Serbia) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Xenia Knoll (Szwajcaria) 2:6, 6:1, 6:3