Roland Garros: Marcin Matkowski i Leander Paes już w III rundzie

Marcin Matkowski i Leander Paes awansowali do III rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2016. W piątkowym pojedynku polsko-hinduska para pokonała Juliana Knowle'a i Floriana Mayera 6:4, 6:3.

Rafał Smoliński

Rozstawieni z "16" Marcin Matkowski i Leander Paes rozpoczęli mecz II rundy gry podwójnej od utraty serwisu i długo nie byli w stanie odrobić strat. Julian Knowle i Florian Mayer prowadzili już 4:2, zanim do ataku przystąpili szczecinianin i jego doświadczony partner.

Polsko-hinduski debel postarał się o dwa z rzędu przełamania i wygrał cztery gemy, dzięki czemu zwieńczył całego seta. W drugiej partii "Matka" i Paes cierpliwie wyczekiwali swoich szans, a decydujący cios zadali przy stanie 4:3. Po nieco ponad 70 minutach triumfowali pewnie 6:4, 6:3.

W całym meczu Matkowski i Paes wykorzystali trzy z czterech break pointów, a sami stracili podanie tylko raz i to w gemie otwarcia. Polak i jego partner posłali dwa asy i popełnili dwa podwójne błędy. Ich rywale nie zaserwowali natomiast żadnego asa, ale mieli jeden podwójny błąd. W sumie oba duety rozegrały 105 punktów, z których 63 wygrali debliści oznaczeni 16. numerem.

Przeciwnikami Matkowskiego i Paesa w pojedynku o ćwierćfinał międzynarodowych mistrzostw Francji będą albo grający z dziką kartą tenisiści gospodarzy David Guez i Vincent Millot, albo aktualni triumfatorzy Australian Open, rozstawieni z "czwórką" Brytyjczyk Jamie Murray i Brazylijczyk Bruno Soares. Polak i Hindus poznają swoich rywali dopiero w sobotę.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 2,176 mln euro
piątek, 27 maja

II runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 16) / Leander Paes (Polska, 16) - Julian Knowle (Austria) / Florian Mayer (Niemcy) 6:4, 6:3