ITF Eastbourne: 10 przegranych gemów z rzędu, nieudany powrót Urszuli Radwańskiej

Starcie dwóch juniorskich mistrzyń Wimbledonu dla Ashleigh Barty. 20-letnia Australijka pokonała Urszulę Radwańską 6:3, 6:0 w meczu I rundy dużego turnieju ITF na kortach trawiastych w brytyjskim Eastbourne.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska PAP/EPA / EPA/FILIP SINGER / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Obie tenisistki powróciły do singlowej rywalizacji po dłuższej przerwie. 25-letnia Urszula Radwańska (WTA 140) rozegrała pierwszy mecz po kontuzji stawu skokowego, którego doznała podczas lutowej imprezy w Acapulco. Z kolei Ashleigh Barty zaprezentowała się na korcie od... wielkoszlemowego US Open 2014.

Na przełomie lutego i marca tego roku nienotowana obecnie w światowym rankingu Australijka powróciła do gry, ale brała udział tylko w rodzimych turniejach debla. Wcześniej utalentowana zawodniczka z Antypodów grała w krykieta w kobiecej lidze, ponieważ uznała, że z powodu tenisa odczuwała zbyt dużą presję i potrzebuje odpoczynku.

Aby wywalczyć miejsce w głównej drabince turnieju Aegon Eastbourne Trophy, Barty musiała przejść trzystopniowe eliminacje. W poniedziałkowym pojedynku I rundy mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2011 jako pierwsza straciła serwis, w trzecim gemie, ale błyskawicznie odrobiła stratę. Po chwili Australijka znów przegrała podanie, jednak zaraz po zmianie stron wyrównała.

Od stanu 3:2 w pierwszym secie Radwańska, która w juniorskim Wimbledonie zwyciężyła w 2007 roku, przegrała aż 10 gemów z rzędu. Po 77 minutach Barty triumfowała zatem bardzo pewnie 6:3, 6:0, dzięki czemu o miejsce w ćwierćfinale brytyjskich zawodów zagra albo z Laurą Robson, albo z Danielą Hantuchovą.

W najbliższych tygodniach Urszula Radwańska powalczy w eliminacjach do turniejów WTA International na kortach trawiastych w Den Bosch oraz na Majorce.

Aegon Eastbourne Trophy, Eastbourne (Wielka Brytania)