WTA Challenger Bol: Paula Kania odpadła i spadnie w światowym rankingu

Paula Kania odpadła w I rundzie turnieju WTA Challenger na kortach ziemnych w Bol. Porażka 4:6, 7:6(4), 5:7 z Anną Tatiszwili oznacza, że Polka spadnie w poniedziałek w światowym rankingu.

Rafał Smoliński

Notowana aktualnie na 150. miejscu Paula Kania miała do obrony aż 110 punktów, które w zeszłym roku wywalczyła w Paryżu. Tym razem sosnowiczanka odpadła w I rundzie eliminacji Rolanda Garrosa, ale mogła jeszcze zachować (lub nawet poprawić) swój dorobek, bo zgłosiła się do chorwackiego challengera. W Bol przegrała jednak po trzysetowym boju w I rundzie i wobec tego spadnie w klasyfikacji WTA o ponad 40 pozycji.

Przeciwniczką sosnowiczanki w I rundzie była dobrze jej znana Anna Tatiszwili. Amerykanka rozgromiła Polkę w eliminacjach do tegorocznej imprezy w Monterrey, tracąc wówczas tylko gema. We wtorek pochodząca z Gruzji tenisistka okazała się w pierwszej partii lepsza o jedno przełamanie, a w drugiej była o krok od zwycięstwa.

W 12. gemie Kania dzięki świetnemu podaniu oddaliła trzy meczbole i doprowadziła do rozgrywki tiebreakowej. Seta zakończyła przy drugiej okazji, popisując się świetnym skrótem. Niestety w decydującej odsłonie Polka nie wykorzystała swoich szans w ósmym gemie. Tatiszwili obroniła dwa break pointy, po czym przełamała na 6:5. Po dwóch godzinach i 38 minutach reprezentantka USA triumfowała 6:4, 6:7(4), 7:5.

Przeciwniczką Tatiszwili w pojedynku o ćwierćfinał zawodów Bol Open będzie w czwartek najwyżej rozstawiona Słowaczka Anna Schmiedlova albo jej rodaczka Kristina Kucova. Pojedynek z udziałem reprezentantek naszych południowych sąsiadów odbędzie się dopiero w środę.

Kania nie opuszcza jeszcze chorwackiego kurortu, bowiem zagra debla w parze z Julią Glushko. Polka i Izraelka otrzymały w I rundzie wolny los, a ich przeciwniczkami w czwartkowym ćwierćfinale będą Belgijka Ysaline Bonaventure i Szwedka Rebecca Peterson.