ITF Koszalin: do czterech razy sztuka - Paweł Ciaś cieszył się z pierwszego mistrzostwa

Paweł Ciaś wygrał turniej ITF na kortach ziemnych w Koszalinie i sięgnął po pierwsze w zawodowej karierze singlowe mistrzostwo. W niedzielnym finale 22-letni Polak pokonał broniącego tytułu Czecha Michala Schmida 6:4, 6:2.

Rafał Smoliński
Paweł Ciaś / Na zdjęciu: Paweł Ciaś

Nie udało się w zeszłym roku w Bytomiu i egipskim Szarm el-Szejk oraz w obecnym sezonie w hiszpańskiej Peguerze, ale w Koszalinie Paweł Ciaś był już skuteczny. Nasz reprezentant wygrał w niedzielę pierwszy w karierze zawodowy turniej, dzięki czemu zdobył 18 punktów do rankingu ATP.

Przeciwnikiem rozstawionego z "piątką" Polaka był broniący tytułu Michal Schmid. Oznaczony siódmym numerem Czech nie wypracował jednak żadnych szans na przełamanie i już w gemie otwarcia stracił serwis. W drugim secie Ciaś wygrał od stanu 1:2 pięć kolejnych gemów i po zaledwie 59 minutach triumfował pewnie 6:4, 6:2.

Tenisiści zakończyli w niedzielę zmagania w imprezie Koszalin Open i od poniedziałku będą rywalizować o punkty w Sopocie. Korty SKT będą gościć zawodowców po raz pierwszy od 2011 roku, kiedy w Trójmieście rozgrywany był turniej rangi ATP Challenger Tour.