ATP Den Bosch: Muller i Garcia-Lopez w II rundzie, Seppi wciąż czeka na 300. zwycięstwo

Gilles Muller w dwóch setach pokonał Robina Haase i awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Den Bosch. Na I rundzie swoją przygodę z Ricoh Open zakończyli Vasek Pospisil, który przegrał z Guillermo Garcią-Lopezem, i Andreas Seppi.

Marcin Motyka
East News

Gilles Muller to jeden z nielicznych tenisistów, którzy najlepiej czują się na trawie. Jego atuty - potężny serwis, świetna gra przy siatce i znakomity forhend są potężną bronią na zielonej nawierzchni. W I rundzie turnieju ATP w Den Bosch Luksemburczyk znów to udowodnił, wygrywając 7:6(7), 6:4 z Robinem Haase.

Muller, który w pierwszej partii wtorkowego spotkania obronił dwa setbole, w ciągu 85 minut gry zaserwował aż 24 asy, przy własnym podaniu zdobył 74 proc. rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany oraz wykorzystał jednego z czterech break pointów.

W II rundzie 33-latek z Luksemburga zagra z Guillermo Garcią-Lopezem, który we wtorek stoczył niemal identyczny mecz jak jego najbliższy rywal. W pojedynku z Vaskiem Pospisilem Hiszpan w pierwszej odsłonie także musiał bronić setboli (trzech), a w drugiej przejął inicjatywę i ostatecznie zwyciężył 7:6(7), 6:2.

Haase odpadł, ale Holendrzy mogą się cieszyć z awansu Igora Sijslinga. 28-latek z Amsterdamu w 46 minut poradził sobie z Inigo Cervantesem, oddając Hiszpanowi cztery gemy. Kolejnym rywalem Holendra będzie Ivo Karlović, turniejowa "trójka".

18 maja w Nicei Andreas Seppi pokonał Paula-Henriego Mathieu i odniósł 299. w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. Od tego czasu Włoch czeka na 300. wygraną i będzie musiał jeszcze się wstrzymać ze świętowaniem. We wtorek poniósł bowiem trzecią porażkę z rzędu, w I rundzie Ricoh Open ulegając Adrianowi Mannarino.

Francuz o ćwierćfinał powalczy z Daniłem Miedwiediewem. We wtorek Rosjanin wygrał pierwszy w karierze mecz w cyklu ATP World Tour. W 63 minuty pokonał 6:3, 6:1 Horacio Zeballosa.

Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego w Ricoh Open Davida Ferrera będzie Dudi Sela. Izraelczyk po niesamowitej walce wygrał 7:6(5), 6:7(6), 7:5 z kwalifikantem, Dennisem Novikovem. W II rundzie zameldował się także Tatsuma Ito. Japończyk pokonał 6:3, 1:6, 6:0 Ivana Dodiga i w następnej fazie turnieju stanie naprzeciw Sama Querreya.