ATP Halle: Tomas Berdych wyeliminowany przez Marcosa Baghdatisa, Alexander Zverev gra dalej

Po Davidzie Ferrerze Tomas Berdych został kolejnym tenisistą z czołówki, który z turniejem ATP w Halle pożegnał się w I rundzie. We wtorek Czech przegrał z Marcosem Baghdatisem. Dalej grają reprezentanci gospodarzy - Alexander Zverev i Dustin Brown.

Marcin Motyka

Przejście z nawierzchni ziemnej na trawę bywa bardzo trudne. We wtorek przekonał się o tym Tomas Berdych. W I rundzie turnieju ATP w Halle rozstawiony z numerem czwartym Czech zaprezentował się z bardzo słabej strony, popełniał wiele błędów (aż 47 niewymuszonych) i przegrał 6:7(3), 6:7(4) z Marcosem Baghdatisem. Tym samym Cypryjczyk zrewanżował się Berdychowi za porażkę w finale tej imprezy sprzed dziewięciu lat.

- Pokonanie Tomasa to wielkie osiągnięcie i jestem dumny, że tego dokonałem. On starał się wywierać na mnie presję returnem, ale ja urozmaicałem grę i często zagrywałem slajsem, aby nie pozwolić mu grać agresywnie - powiedział Baghdatis, który w ciągu 115 minut gry zaserwował dziesięć asów, posłał 19 uderzeń kończących, popełnił 14 błędów własnych i zanotował dwa przełamania.

W II rundzie Baghdatis zmierzy się z Dustinem Brownem, z którym w głównym cyklu ma bilans 2-0. Niemiec we wtorek w dwóch setach wyeliminował Alberta Ramosa, choć rozpoczął mecz od utraty serwisu. - Albert jest leworęczny, co sprawia, że jest trudnym rywalem. Miałem trochę kłopotów z serwisem, ale jestem zadowolony ze swojego występu - ocenił Brown.

Prócz Berdycha z turniejem pożegnał się także inny rozstawiony tenisista, który we wtorek pojawił się na korcie w Halle, Viktor Troicki. Oznaczony numerem siódmym Serb nie zdobył nawet seta w pojedynku z Alexandrem Zverevem. - Zagrałem dobrze. Świetnie funkcjonował mój serwis i nie popełniłem wielu błędów - powiedział 19-letni Niemiec, który o ćwierćfinał powalczy z rodakiem, Benjaminem Beckerem.

Awans do II rundy wywalczył także trzeci reprezentant gospodarzy, Florian Mayer. W meczu dwóch tenisistów, którzy w głównej drabince Gerry Weber Open grają dzięki tzw. rankingowi chronionemu, 32-latek z Bayreuth pokonał 7:5, 7:6(3) Briana Bakera i w 1/8 finału zmierzy się z Keiem Nishikorim, turniejową "dwójką".

Do 1/8 finału awansowali także Ivo Karlović oraz Malek Jaziri. Chorwat odpalił 26 asów i wygrał 7:6(6), 6:3 z Andriejem Kuzniecowem, natomiast Tunezyjczyk pokonał 7:5, 6:4 Ricardasa Berankisa.