Wimbledon: Trwa perfekcyjna seria Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska rozpoczęła w środę 11. występ w wielkoszlemowym Wimbledonie i po raz 11. nie straciła seta w meczu otwarcia. Tym razem krakowianka rozgromiła Katerynę Kozłową 6:2, 6:1.

Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Najlepsza polska tenisistka na swojej ukochanej wimbledońskiej trawie nie doznała jeszcze porażki w I rundzie. Najgorszy wynik zanotowała w 2011 roku, kiedy lepsza od niej okazała się w drugiej fazie Czeszka Petra Cetkovska.

Agnieszka Radwańska po raz pierwszy wystąpiła na trawnikach All England Clubu w 2006 roku. Otrzymała wówczas dziką kartę od organizatorów i wykorzystała ją, ponieważ dopiero w IV rundzie zatrzymała ją Belgijka Kim Clijsters. W swoich premierowym meczu krakowianka pokonała Wiktorię Azarenkę.

W środę Radwańska przedłużyła do 11 serię wygranych pierwszych spotkań w Wimbledonie. Najlepsza polska tenisistka, aktualnie trzecia rakieta świata, nie dała żadnych szans Ukraince Katerynie Kozłowej, którą rozgromiła w 63 minuty 6:2, 6:1.