ATP Newport: Marcos Baghdatis pierwszym półfinalistą, Adrian Mannarino pokonał pogromcę Przysiężnego

Pierwszym półfinalistą rozgrywanego na trawie turnieju ATP w Newport został Marcos Baghdatis, który w czwartek pokonał Dudiego Selę. W meczach II rundy Adrian Mannarino wygrał z Samem Grothem, a Gilles Muller okazał się lepszy od Victora Estrelli.

Marcin Motyka
Newspix / ZUMAPRESS.com

Marcos Baghdatis wreszcie przebrnął przez zaczarowaną dla niego w tegorocznym sezonie gry na trawie barierę ćwierćfinału. Po porażkach w 1/4 finału w Halle i w Nottingham Cypryjczyk doszedł do półfinału turnieju ATP World Tour 250 w Newport. W czwartek 31-latek z Limassol pokonał 6:2, 7:5 Dudiego Selę.

- To było dla mnie trudne, ponieważ znam Dudiego od wielu lat i jest on jednym z moich najbliższych przyjaciół w rozgrywkach - powiedział rozstawiony z numerem czwartym Baghdatis, który o finał zagra z lepszym z pary Marco Chiudinelli - Ivo Karlović.

Potężnie serwujący Gilles Muller został dwukrotnie przełamany w meczu II rundy z Victorem Estrellą, ale ostatecznie wygrał z tenisistą z Dominikany 7:6(7), 6:4, w pierwszej partii wykorzystując dopiero dziesiątą piłkę setową. - To, że nie wykorzystałem tak wielu szans i dwukrotnie dałem się przełamać, było frustrujące, ale starałam się cały czas zachowywać spokój - przyznał Luksemburczyk.

W ćwierćfinale Hall of Fame Tennis Championships oznaczony "trójką" Muller zmierzy się z Adrianem Mannarino. Francuz w czwartek wyeliminował pogromcę Michała Przysiężnego z I rundy, Sama Grotha, i nie przeszkodziły mu w tym nawet opady deszczu. Po wygranym przez Mannarino pierwszym secie (8-6 w tie breaku) mecz został przerwany. Po wznowieniu tenisista 28-latek Soizy szybko wywalczył przełamanie i wygrał drugą odsłonę 6:3.

- W pierwszym secie on prowadził już 5:1, ale wtedy chyba zbytnio się rozluźnił. W tym momencie meczu dobrze returnowałem i grałem konsekwentnie. Wiedziałem, czego się spodziewać. Jego drugi serwis jest szybszy od mojego pierwszego. W drugim secie grało mi się o wiele łatwiej dzięki szybkiemu przełamaniu, jakie uzyskałem - skomentował Mannarino.

Hall of Fame Tennis Championships, Newport (USA)