ATP Hamburg: zmarnowane meczbole Philippa Kohlschreibera, Martin Klizan i Pablo Cuevas w półfinale

Philipp Kohlschreiber nie wykorzystał piłek meczowych i sensacyjnie przegrał z Renzo Olivio w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. Do półfinału awansowali Martin Klizan i Pablo Cuevas

Marcin Motyka
PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT

Philipp Kohlschreiber jako jedyny reprezentant gospodarzy doszedł do ćwierćfinału turnieju ATP w Hamburgu. Sam mówił, że jego planem minimum jest półfinał. I droga, by spełnić ten cel, wydawała się wyjątkowo łatwa. W 1/4 finału naprzeciw Niemca stanął Renzo Olivo, 153. tenisista świata. Ale Kohlschreiber sensacyjnie przegrał ten piątkowy pojedynek 6:1, 0:6, 5:7, w decydującym secie trwoniąc prowadzenie 5:3 i marnując dwie piłki meczowe.

- Jestem szczęśliwy. Zagrałem bardzo dobrze i dałem z siebie wszystko, co miałem - powiedział Olivo, który w ciągu 110 minut gry zaserwował dwa asy, wykorzystał sześć z siedmiu break pointów, posłał 29 zagrań kończących i popełnił 28 niewymuszonych błędów.

W swoim debiutanckim w karierze półfinale turnieju głównego cyklu Olivo zagra z Pablo Cuevasem. - Pablo to mój dobry przyjaciel. Często razem trenujemy - wyjawił Argentyńczyk. Cuevas natomiast w piątek wyeliminował Paula-Henriego Mathieu. - Cieszę się, że drugi raz jestem tutaj w półfinale. To był trudny mecz. Mathieu jest agresywnym tenisistą, więc ja musiałem przyjąć taką samą taktykę i także grać agresywnie - mówił rozstawiony z numerem trzecim Urugwajczyk.

Martin Klizan łatwo poradził sobie z Danielem Gimeno. Słowak pięciokrotnie zanotował przełamanie, zagrał 12 winnerów, popełnił 14 błędów własnych i pokonał Hiszpana 6:4, 6:3 w 76 minut. Tym samym awansował do pierwszego półfinału turnieju rangi ATP World Tour od lutowych zawodów w Rotterdamie, gdzie zdobył tytuł.

- Jestem dumny z siebie. Po kontuzji ciężko pracowałem i mogę powiedzieć, że w końcu wróciłem - stwierdził Klizan, który o finał powalczy ze Stephane'em Robertem. - Stephane ma swój styl. Pamiętam nasz mecz sprzed dwóch lat w Australian Open. On mnie wówczas zniszczył. Teraz mam nadzieję, że mu się zrewanżuję - dodał tenisista z Bratysławy.

Robert w 1/4 finału w trzech setach pokonał Guillermo Garcię-Lopeza. - To była wielka bitwa. Tutaj, w Hamburgu, gram swój najlepszy tenis w tym sezonie. Dla mnie najważniejsze jest, abym panował nad emocjami. Tutaj robię to właściwie i dlatego mogę grać na swoim najlepszym poziomie. Cieszę się, że swoimi występami daję radość kibicom - skomentował Francuz.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,388 mln euro
piątek, 15 lipca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Pablo Cuevas (Urugwaj, 3) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 7:6(7), 6:1
Martin Klizan (Słowacja, 7) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 6:4, 6:3
Renzo Olivo (Argentyna) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 1) 1:6, 6:0, 7:5
Stephane Robert (Francja) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 8) 7:6(4), 4:6, 6:3

Jaki będzie skład finału turnieju w Hamburgu?