ATP Umag: pewny awans Leonardo Mayera, życiowy sukces Nikoli Cacicia

Leonardo Mayer w dwóch setach pokonał Nikolę Mekticia i awansował do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Umagu. Aljaz Bedene niespodziewanie przegrał z notowanym o 692 miejsca niżej w światowym rankingu Nikolą Caciciem.

Marcin Motyka

Tegoroczna edycja turnieju ATP w Umagu rozpoczęła się od sensacyjnego rozstrzygnięcia. Wprawdzie Aljaz Bedene nie należy do czołowych postaci męskich rozgrywek, ale jest tenisistą, który dał się poznać sympatykom białego sportu z dobrej strony. Tymczasem w poniedziałek Brytyjczyk, 69. gracz rankingu ATP, sensacyjnie przegrał 7:5, 4:6, 4:6 z notowanym na 761. lokacie Nikolą Caciciem.

Dla 25-letniego Serba, który do głównej drabinki Konzum Croatia Open Umag przebijał się przez eliminacje, to życiowy sukces i pierwszy karierze wygrany mecz w imprezie rangi ATP World Tour. O kolejne zwycięstwo, w II rundzie zawodów w Umagu, tenisista z Belgradu powalczy z Jeremym Chardym, turniejową "trójką".

W sesji wieczornej inauguracyjnego dnia imprezy Leonardo Mayer okazał się lepszy od Nikoli Mekticia. Argentyńczyk problemy miał w tylko w premierowym secie, w którym przegrywał już 3:5, ale ostatecznie zdołał zwyciężyć 7:5. Z kolei drugą partię wygrał łatwo, 6:2.

Mayer, który w ciągu 87 minut gry posłał cztery asy, popełnił cztery podwójne błędy serwisowe, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z pięciu break pointów i łącznie zdobył 68 ze 123 punktów rozegranych w całym meczu, w 1/8 finału zagra z oznaczonym numerem drugim Joao Sousa, zeszłorocznym finalistą tego turnieju.

Konzum Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)