Challenger Recanati: Michał Przysiężny pokonany. Będzie spadek w rankingu

Michał Przysiężny przegrał 7:6(5), 3:6, 5:7 z Luką Vannim w I rundzie turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Recanati. W wyniku tej porażki Polak straci punkty za zeszłoroczny półfinał włoskiej imprezy.

Rafał Smoliński
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Michał Przysiężny

W pierwszej partii 32-letni głogowianin powrócił ze stanu 1:3 i w tie breaku rozstrzygnął na swoją korzyść wynik seta. Dwie kolejne odsłony padły jednak łupem Luki Vanniego, który ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu, a sam zdobył decydujące przełamania w ich końcowej fazie. Po 145 minutach oznaczony "szóstką" Włoch triumfował 6:7(5), 6:3, 7:5.

Michał Przysiężny nie obronił w Recanati 33 punktów, które zdobył tutaj w zeszłym roku. Wówczas to lepszy od niego na etapie półfinału okazał się Bośniak Mirza Basić. W poniedziałek polski tenisista spadnie z zajmowanej obecnie 302. pozycji w rankingu ATP i straci na rzecz Kamila Majchrzaka miano drugiej rakiety kraju.

W przyszłym tygodniu Przysiężny weźmie udział w dużym turnieju ATP Challenger Tour w Astanie. Impreza Presidents Cup odbędzie się na kortach twardych, a łączna pula nagród wyniesie 100 tys. dolarów. Nasz reprezentant ma pewne miejsce w głównej drabince kazachskich zawodów.